Home / Z życia "Civitas Christiana" / Ochrzczeni i posłani | e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania
pobierz-nowe-e-wydanie-1.png

Ochrzczeni i posłani | e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania

Szanowni Czytelnicy!

30 listopada przed stu laty Ojciec Święty Benedykt XV ogłosił list apostolski Maximum Illud, za pośrednictwem którego nawoływał do nowego rozbudzenia w całym Kościele świadomości obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. To wydarzenie historyczne leży u podstaw ogłoszenia mijającego już października 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, ustanowionego przez Papieża Franciszka. Papież uczynił to, aby uczcić tę rocznicę, a zarazem pobudzić Kościół, by z nowym entuzjazmem podejmował z pełną odpowiedzialnością dzieło misyjne na całym świecie.

e-wydanie do pobrania

I my na łamach bieżącego numeru „Civitas Christiana” włączamy się w ten wyjątkowy czas. Nietypowo w listopadzie, czyli już po „formalnym” zakończeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ale czynimy to z pełnym przekonaniem. Po pierwsze nie można zamknąć żywego tematu misyjnego w prostej miesięcznej periodyzacji a po drugie, o czym była mowa na początku, klamrą spinającą tę tematykę jest poświęcony misjom list apostolski, którego 100. rocznica przypada z końcem listopada.

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. I wokół tego zawołania staraliśmy się przygotować znakomitą część listopadowego numeru, przywołując świadectwa osób bezpośrednio zaangażowanych w misyjne posłannictwo Kościoła ad gentes.

W numerze bieżącym rozpoczynamy także relacjonowanie przebiegu trwającego w dniach 18-19 października w Warszawie III Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Inicjatywa pozornie tylko daleka od tematyki misyjnej. Dziś wysiłek ludzi Kościoła towarzyszy zarówno misjom poza granicami własnych krajów, jak i coraz częściej na obszarze spraw społecznych i gospodarczych, gdzie istnieje mocna potrzeba odszukania prymatu Ewangelii i zasad moralnych ponad zgubnymi eksperymentami ideologii postnowoczesności.

Życzymy dobrej lektury!

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#1 listopada, #Afryka, #katolicka nauka społeczna, #kazachstan, #KNS, #Kuba, #miesięcznik "Civitas Christiana"., #misja, #misjonarz, #nowy numer, #posłani, #powołanie, #powołanie i misja, #slider, #trzeci świat