Home / Z życia "Civitas Christiana" / Odszedł do Pana śp. Marek Koryciński, wieloletni wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”
img-5329.jpg

Odszedł do Pana śp. Marek Koryciński, wieloletni wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

Z żalem zawiadamiamy, że 22 października 2017 r. w Lublinie odszedł do Pana w wieku 65 lat Marek Koryciński, wieloletni wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Śp. Marek Koryciński (1952-2017), wieloletni wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, przewodniczący Rady Nadzorczej Inco-Veritas S.A. w latach 2004-2008, przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Lublinie, radny III kadencji Rady Miejskiej w Lublinie w latach 1998-2002. W 2006 r. odznaczony Prymasowskim orderem “Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti – Zasłużonemu w posłudze dla Kościoła i Narodu” oraz Medalem 25-lecia Posługi Prymasowskiej Kard. Józefa Glempa. W 2017 r. otrzymał Złotą Odznakę Honorową Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Msza św. żałobna odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 13.00 w Krężnicy Jarej w Kościele pw. św. Floriana. Po liturgii nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz.

Z odejściem Pana Marka straciliśmy nie tylko człowieka oddanego Kościołowi i Stowarzyszeniu, ale przede wszystkim Przyjaciela, człowieka prawego, pełnego dobroci i życzliwości. Jego wkład w formację katolicko-społeczną pozostaje fundamentalny dla naszej organizacji.

Łączymy się w modlitwie z Rodziną w paschalnej nadziei na spotkanie w Domu Miłosiernego Ojca.

 

Przewodniczący, Zarząd, Rada Główna,
asystenci kościelni, członkowie i pracownicy
Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#slider