Aktualności

Gramy do jednej bramki
2024/7/22

O polityce informacyjnej, Centrum Medialnym oraz o wartości dobrej współpracy – z Mateuszem Gawrońskim, członkiem Zarządu i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia, rozmawia Marta Karpińska.

Znamy zwycięzców 23. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych
2024/7/15

W miniony piątek 12 lipca 2024 r. w Domu Rekolekcyjnym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu zakończyły się się XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Zwycięzcy otrzymali m.in. nagrody rzeczow…

Debata "Polski GPS - Gospodarka - Praca - Suwerenność"
2024/7/3

Gośćmi byli dr Artur Bartoszewicz, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, dr Paweł Nowik (prof. KUL), Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Andrzej Danilkiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Cyfrowego.

Walka o piękno – ukazał się najnowszy numer kwartalnika „Civitas Christiana”
2024/7/1

„Walka o piękno” to tytuł trzeciego tegorocznego numeru kwartalnika „Civitas Christiana”, który od 1 lipca dostępny jest na stronie e-civitas.pl. W piśmie szereg tekstów porusza tematykę piękna – jego definicji, znaczenia oraz zapaści, jaka je dotknęła.

Na Jasnej Górze zostanie odprawiona msza święta dziękczynna za OKWB
2024/6/27

Zapraszamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy dziękczynnej w środę 3 lipca o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

Zapraszamy na Letnią Szkołę Katolickiej Nauki Społecznej
2024/6/27

Instytut Katolickiej Nauki Społecznej Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" z radością zaprasza osoby w wieku 18-25 lat do udziału w Letniej Szkole Katolickiej Nauki Społecznej, która odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia 2024 roku w Ośrodku GAW…

Kontrowersyjna organizacja chce mocniej wpływać na WHO
2024/6/26

Nie milkną komentarze wokół kontrowersyjnej decyzji o włączeniu Centrum Praw Reprodukcyjnych (Center for Reproductive Rights) do grona podmiotów ściśle współpracujących ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) – wyspecjalizowaną agendą ONZ.

Max Festiwal już w dniach 11-15 lipca w Niepokalanowie!
2024/6/26

Zapraszamy na rekolekcyjne spotkanie dla młodych Max Festiwal. Odbywa się on w dniach 11 – 15 lipca 2024 roku w Niepokalanowie. Tematem tegorocznego wydarzenia jest: „Słucham. Myślę. Wierzę.”

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tutaj i teraz - relacja z seminarium
2024/6/20

19 czerwca przy ulicy Wspólnej w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tutaj i teraz”. Prelegentem był dr hab. Paweł Skibiński, prof. UW.

Tegoroczny cykl Akademii Kozłowieckiej już na półmetku. Relacja i fotogaleria
2024/6/20

Prawdziwe lato gościło w Kozłówce 15 czerwca w czasie XVI Akademii Kozłowieckiej rozpoczętej tradycyjnie wspólną modlitwą i mszą świętą.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej