Aktualności

Harcerze stworzyli animację o bł. Stefanie Wyszyńskim
2022/1/19

Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej stworzyli animacje o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Film opowiada o Prymasie Polski, który był zaangażowany w ruch harcerski. 

Papież przekazał 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na polsko-białoruskiej granicy
2022/1/19

Papież Franciszek przekazał 100 tys. euro na pomoc dla migrantów na polsko-białoruskiej granicy, poinformowała watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. 

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
2022/1/18

18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia). W tym roku towarzyszy mu hasło „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt. 2, 2).

Wyróżnienie Benemerenti dla dzieła Lasek
2022/1/17

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zostało uhonorowane za "ofiarną służbę niewidomym i słabowidzącym, prowadzenie nowoczesnych placówek edukacyjnych i rehabilitacyjnych i owocną współpracę osób świeckich i konsekrowanych".

Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski
2022/1/14

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wykładu zrealizowanego w ramach cyklu gnieźnieńskich spotkań poświęconych bł. Stefanowi Wyszyńskiemu - tym razem o słowach "Wszystko postawiłem na Maryję. Wielka Nowenna i Tysiąclecie Chrztu Polski".

Rośnie liczba chrześcijan w Izraelu
2022/1/13

Izraelskie Centralne Biuro Statystyczne (CBS) opublikowało najnowsze dane dotyczące mniejszości chrześcijańskiej w Izraelu. Pokazują one, że społeczność chrześcijańska w Izraelu rośnie, przy czym większość zamieszkuje północ kraju i jest wśród niej mniej …

"Miłość i sprawiedliwość społeczna" w TVP3 Warszawa
2022/1/12

Już dzisiaj, o godzinie 18:00, w Przystanku Historia debata o książce Instytutu Wydawniczego PAX "Miłość i sprawiedliwość społeczna". Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych i kanału YouTube Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Papież Franciszek przypomina o wartości pracy
2022/1/12

Wraz ze św. Józefem cieślą, prośmy Pana, aby dzisiejszy świat był coraz bardziej wrażliwy na ludzką i duchową wartość pracy - zachęcał Papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. 

Francja umożliwia nadanie nazwiska poronionym dzieciom
2022/1/11

We Francji wchodzi w życie prawo, które umożliwia rodzicom poronionych dzieci wpisanie ich do ksiąg stanu cywilnego oraz nadanie im imienia i nazwiska. 

Kryzys graniczny w ujęciu chrześcijańskim – Terlikowski, Parys, Kosowicz, Rowiński, Nakielski
2022/1/10

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej ma wymiar polityczny, ale również, a może przede wszystkim, wymiar humanitarny. Czy wobec niezwykle skomplikowanej sytuacji da się pogodzić interes państwa oraz wartości katolickie i podejście humanitarne? Gdzie prze…

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej