10-lecie oddziału w Piotrówce

2018/12/19
20181214-171710.jpg

14 grudnia oddział w Piotrówce obchodził 10-lecie istnienia. Radośnie i wspólnotowo uczciliśmy tę piękną rocznicę. Warto podkreślić, że to jedyny wiejski oddział Stowarzyszenia w Polsce.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Alojzego Piechoty, od początku związanego z oddziałem. Ksiądz proboszcz brał udział w tworzeniu jego struktur i do dziś jest mocno z nim związany – służy radą, pomocą i wsparciem. W uznaniu zasług na polu budowania civitas christiana przewodniczący Stowarzyszenia uhonorował ks. Alojzego srebrną odznaką.

W kazaniu ks. Alojzy dziękował Chrystusowi za tę radosną rocznicę, za niezliczone spotkania oraz inicjatywy, których celem było i jest realizowanie misji Stowarzyszenia. Wskazał na wielką wartość wdzięczności, którą powinniśmy sobie okazywać na co dzień, a już szczególnie przy okazji takiego wydarzenia. Kapłan przypomniał o najważniejszej formie dziękczynienia, którą stanowi Eucharystia – bo tylko wzmocnieni Ciałem Chrystusa i Słowem Bożym możemy dokonywać rzeczy ważnych oraz otwierać się na potrzeby innych.

Dalsza część spotkania odbyła się w świetlicy wiejskiej  pięknie na ten cel przystrojonej. Zgromadziło się kilkadziesiąt osób, w tym: przewodnicząca Oddziału Okręgowego w Opolu Alina Kostęska, wójt gminy Jemielnica Marcin Wycisło, wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek, nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie Grzegorz Furmański, emerytowany nadleśniczy Zdzisław Siewiera, dyrektorka Gimnazjum w Jemielnicy Grażyna Korczowska, dyrektorka Biblioteki Gminnej Lidia Radecka, br. Paweł Siennicki ze Zgromadzenia Braci Szkolnych z grupą harcerzy, sołtysi z Piotrówki i Wierchlesia.

W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadził nas zespół „Faska”, który przedstawił widowisko z elementami jasełek. Był Herod, Anioł, Diabeł i pastuszkowie. Wszyscy wieścili narodzenie Pana, zwiastując ludziom miłość oraz nadzieję.

Przewodniczący Tomasz Nakielski uhonorował Bronisławę Latochę srebrną odznaką w uznaniu zasług w budowaniu civitas christiana. List gratulacyjny przesłał także marszałek województwa opolskiego, który podziękował przewodniczącej za tworzenie oddziału w Piotrówce. Podkreślił, że inicjatywa ta stanowi powód do dumy i uzasadnionej satysfakcji. Wskazał na istotny fakt, jakim jest budowanie z wielką troską kultury miłosierdzia.

Wśród gości panowała rodzinna atmosfera, pełna życzliwości i radości. Wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc co najmniej kolejnych 10 lat działalności, która przyniosła już wiele dobrych owoców. Oddział w Piotrówce jest prawdziwą wspólnotą ludzi umiejących ze sobą współpracować i wzajemnie się motywować do pracy. Tam każdy znajdzie dobre słowo i autentyczną życzliwość.

Alicja Berger-Zięba

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#10 lat #civitas christiana #oddział w Piotrówce #rocznica #stowarszyszenie #Stowarzyszenie Civtas Christiana #wiara
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej