"Będziecie płonąć" - groźba detonacji bomby na konferencji Ordo Iuris

2021/11/24
meeting gd2571508d 1920
Źródło: pixabay.pl

Ordo Iuris otrzymało groźbę detonacji bomby podczas konferencji naukowej o cyberprzestępczości.  Spotkanie zostało przerwane. 

Jak podaje Ordo Iuris, autor wiadomości o podłożonym ładunku wybuchowym odnosił się wprost do działalności organizacji na rzecz obrony życia. W mailu pełnym wulgaryzmów prawnicy przeczytali, że „bomba wybuchnie na konferencji, która teraz odbywa się w sali w budynku... będziecie płonąć”, a ich miejsce „jest w grobie, kilka metrów pod ziemią”. 

Ordo Iuris zapowiada, że nie zostawi sprawy bez poniesienia konsekwencji przez sprawcę. Kluczowe informacje dotyczące tożsamości autora wiadomości już zostały ustalone. 

To nie pierwsze groźby kierowane w stronę Instytutu Ordo Iuris. Rok temu do spalenia Ordo Iuris nawoływano na portalu Twitter w związku z proaborcyjnymi manifestacjami pod ich siedzibą. Autor twitta w styczniu poniósł odpowiedzialność dyscyplinarną, zapłacił grzywnę oraz publicznie przeprosił.

Prawnicy z Instytutu twierdzą, że często spotykają się z agresją i kłamstwami skierowanymi w ich najbardziej rozpoznawalnych ekspertów.

Jednocześnie widzimy jednak, że systematyczność i bezkompromisowość naszego zaangażowania przynoszą z roku na rok coraz lepsze efekty. Dlatego przyjmujemy akty nienawiści z cierpliwością i pracujemy dalej. Od roku agresja słowna przeradza się jednak w groźby fizycznej przemocy - ogłosili. 

 

Źródło: ordoiuris.pl

/ut 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Instytut Ordo Iuris #pro-life #prawo #zamach #bomba #groźby karalne
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej