Biskup Mario Grech nowym Sekretarzem Generalnym Synodu Biskupów

2020/09/17
ready 1153149 1920

Nowym Sekretarzem Generalnym Synodu Biskupów został Biskup Mario Grech. 

Maltański biskup w roku 2013 został przewodniczącym Konferencji Episkopatu Malty, natomiast rok później uczestniczył w nadzwyczajnym Synodzie Biskupów o rodzinie. Wygłosił wtedy przemówienie, które cieszyło się aprobatą papieża Franciszka. Bp Grech mocno podkreślał znaczenie fundamentalnych prawd sakramentu małżeństwa - wierności, nierozerwalności, a także stanie się "jednym ciałem" (por. kan. 1055, 1056).

Katolicka opinia publiczna usłyszała o Bp Grechu więcej dopiero trzy lata temu - w rok po wydaniu informacji posynodalnej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka Amoris laetitia, ponieważ niejasnym aspektem przez ludzi Kościoła została uznana informacja co do przyjmowania Komunii Świętej przez aktywnych seksualnie rozwodników żyjących w nowych związkach.

Stolica Apostolska oficjalnie ogłosiła, że z woli papieża Franciszka został Sekretarzem Generalnym i zastąpi na tym stanowisku kard. Lorenzo Baldisseriego. Do jego zadań należeć będzie m.in. zgromadzenie tematów nadesłanych od biskupów do poruszenia na zgromadzeniu, a także inicjacja procesu sporządzenia dokumentów roboczych. W końcu, na Sekretarzu Generalnym Synodu Biskupów spoczywa ważne zadanie jakim jest wcielenie w życie woli synodu. 

opr. na podst.: pch24.pl

zdjęcie: pixabay

 

/nd

1 MDK5849

Natalia Dąbrowska

Członek Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", aktywistka społeczna.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#biskup #papież
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej