Biskupi z Kolorado proszą prawników proaborcyjnych o „powstrzymanie się od przyjmowania komunii świętej”

2022/06/10
AdobeStock 460718828
Fot. Adobe Stock

Katoliccy biskupi z Kolorado ogłosili 6 czerwca list, w którym proszą aby prawnicy-katolicy, którzy w tym amerykańskim stanie głosowali za uchwaleniem ustaw proaborcyjnych, „dobrowolnie powstrzymywali się od przyjmowania komunii świętej”. Chodzi o „Prawo o równości w (dziedzinie) zdrowia reprodukcyjnego” (Reproductive Health Equity Act; RHEA), którego popieranie jest – według hierarchów – „grzechem ciężkim, gdyż prowadzi ono do zabicia niewinnych dzieci”.

Celem tej wprowadzonej w życie 4 kwietnia w całym stanie ustawy pod nazwą HB (House Bill) 22-1279 mają być – zdaniem ustawodawców – „fundamentalne prawa do aborcji, środków antykoncepcyjnych i inne zawiązane z rozrodczością”.

Jednakże autorzy listu: arcybiskup Denver – Samuel J. Aquila, jego biskup pomocniczy Jorge H. Rodriguez oraz biskupi: Pueblo – Stephen J. Berg i Colorado Springs – James R. Golka zwrócili uwagę, że przepisy te nie przyznają żadnych praw nienarodzonemu dziecku. Podkreślili też, że „katoliccy ustawodawcy, którzy głosują na RHEA, najpewniej umieszczają siebie poza wspólnotą Kościoła”. W tej sytuacji „jeśli nie będą oni żałować publicznie i nie otrzymają sakramentalnego rozgrzeszenia, to bardzo prosimy, aby dobrowolnie wstrzymali się oni od przyjmowania komunii świętej”.

Informując o tym w mediach ogólnokrajowych strona Fox News dodała, że ten list biskupów powstał w kontekście „walki dotyczącej ustaw aborcyjnych” po wycieku w maju br. z Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych zarysu dokumentu, mającego na celu zniesienie tzw. Ustawy Roe v. Wade, czyli przepisów zezwalających na przerywanie ciąży, wprowadzonych w 1973 r.

Źródło: ekai.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ustawa Roe v. Wade #USA #sąd #Kolorado #e-civitas #news #KAI
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej