Całodzienna modlitwa opolskiego “Civitas Christiana”

2016/10/16
pa120958.jpg

12 października w kościele pw. św. Aleksego w Opolu Oddział Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Opolu przeżywał Jerycho różańcowe. Odbyło się ono pod hasłem “Przekaż światło Chrystusa”.

Nazwa „Jerycho różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue, otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane czuwanie grupy osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni – u nas cykl modlitw odbywał się od godz. 6.00 do 21.00.

Czuwanie ofiarowane było w następujących intencjach, m.in.: jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata, za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli, o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski, odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Całodzienną modlitwę zakończyła Msza św. pod przewodnictwem ks.  prof. Marka Lisa. /fot. A. Berger-Zięba

Całodzienną modlitwę rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem ks. Jacka Polka w intencji ss. franciszkanek szpitalnych (kościół jest połączony z Domem Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry, serdecznie im dziękujemy za okazaną pomoc i serce). Wierni brali też udział w Drodze Krzyżowej, Godzinkach i Różańcu; adorowali także w ciszy.

W naszą uroczystość zaangażowało się mnóstwo osób, w tym Róże różańcowe z opolskiej katedry, bractwo szkaplerzne, siostry szkolne, a także członkowie i sympatycy “Civitas Christiana” z Opola. Obecni byli także podopieczni Domu Pomocy, zawierzając swoje cierpienia i choroby Matce Bożej.

Dzień zakończyliśmy pięknie przygotowaną liturgią pod przewodnictwem ks. dr. hab. prof. UO Marka Lisa, który także zawierzył naszą wspólnotę MB Różańcowej. Na Mszy obecny był przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego w Opolu Maciej Szepietowski oraz dyrektor Oddziału Okręgowego w Opolu Alina Kostęska. Oprawę muzyczną liturgii przygotował chór Cantate Deo.

Po Mszy przeszliśmy ze świecami (symbolem światła Chrystusa) przez Bramę Miłosierdzia do opolskiej katedry, gdzie pod słynącym łaskami obrazem MB Opolskiej odśpiewaliśmy uroczyste Salve Regina. Modlitwę prowadził ks. Marek Lis.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam tak pięknie przeżyć to wyjątkowe w naszym oddziale wydarzenie. Dziękujemy za wytrwałą modlitwę, za każdą obecność.

Tekst, fot. Alicja Berger-Zięba

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Opole
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej