Civitas Christiana odpowiada na artykuł wPolityce.pl

2023/05/16
kamil latuszek
Fot. Kamil Latuszek

W dniu 10 maja 2023 r. ukazał się na portalu wPolityce.pl artykuł pt. „Dramat w Civitas Christiana. Porażające relacje byłych i obecnych pracowników znanego stowarzyszenia”. Zarząd oraz Rada Nadzorcza Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie wydały oświadczenie ustosunkowując się do tekstu.

Artykuł zawierał rzekome anonimowe świadectwa byłych i obecnych pracowników i członków Stowarzyszenia, w których oskarżono władze o mobbing, złe traktowanie oraz niestosowanie się do kodeksu pracy. Tekst zawierał również nazwiska dwóch zarządzających KSCCH, szczególnie obwiniając ich o owe niegodne zachowania.

Członkowie Zarządu oraz Rady Nadzorczej Stowarzyszenia opublikowali oświadczenie, w którym wskazali, iż w jednostce, którą zarządzają, "przestrzegane są przepisy prawa oraz dobre obyczaje". Podkreślono również, iż jako że jednostka nosi miano katolickiej, potępiane są "wszelkie przejawy krzywdzenia drugiego człowieka".

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni treścią wypowiedzi przytoczonych w publikacji, jak również tonem artykułu. Przykro nam, że zostało przedstawione stanowisko jedynie osób niezadowolonych ze współpracy ze Stowarzyszeniem. Zarząd Stowarzyszenia oraz Rada Nadzorcza pragną jednoznacznie oświadczyć, że nigdy nie otrzymały zgłoszenia o mobbingu.

Dodano, że do Stowarzyszenia spłynęła prośba o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące sytuacji pracowników organizacji i oskarżeń, o jakich informacje otrzymała redakcja wPolityce.pl. Władze Stowarzyszenia udzieliły odpowiedzi dziennikarzowi oraz poinformowały, że do pracowników została przesłana informacja o procedurze antymobingowej obowiązującej w Stowarzyszeniu. Pytania redakcji zostały również przekazane wszystkim pracownikom z prośbą o kontakt, jeżeli ktokolwiek posiada informacje na którąkolwiek z kwestii.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest wspólnym dobrem jego członków. Jednostronna publikacja – nawet jeżeli powodowana była troską autora – godzi w wieloletni dorobek Stowarzyszenia i deprecjonuje pracę setek osób, które poświeciły Stowarzyszeniu nierzadko całe życie.

Władze Stowarzyszenia zaznaczyły również, że podejmą stosowne kroki w konsultacji z doradcami prawnymi w sprawie oskarżeń zawartych w publikacji.

Więcej na stronie CivitasChristiana.pl

Pełną treść oświadczenia można przeczytać TUTAJ

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#oświadczenie Civitas Christiana
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej