Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie zmienia formę

2021/11/27
worship ga89bcc0b4 1920
Źródło: pixabay.pl

Przesunięte z 2020 roku Europejskie Spotkanie w Turynie odbędzie się jednak online. Powodem są nowe ograniczenia związane z pandemią. 

Europejskie Spotkania Młodych organizowane są od 1978 roku przez Wspólnotę z Taize powstałą w 1940 roku. Wspólnota gromadzi różne wyznania na rzecz jedności Kościoła. Na jej czele od 2005 roku stoi brat Alois. Spotkania Młodych organizowane są zawsze na przełomie mijającego i nadchodzącego roku dla młodych z całego kontynentu w ramach tzw. Pielgrzymki Nadziei przez Ziemię. 

Spotkanie z 2020 roku zostało przesunięte na obecny rok z powodu pandemii koronawirusa. Wspólnota poinformowała dziś, że spotkanie odbędzie się w formie online. 

Pełna treść komunikatu: 

Z przykrością informujemy, że w związku z nowymi ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii, niestety nie będzie możliwe przeprowadzenie Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie w takiej formie, w jakiej je sobie wyobrażaliśmy. Przykro nam, że nie będziemy mogli przyjąć pod koniec roku tych, którzy już zorganizowali swój wyjazd.

W tym roku, wyjątkowo, Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dwóch następujących po sobie etapach.

Od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbędzie się spotkanie online. Transmisje będą realizowane z Turynu, z udziałem kilku braci i młodych ludzi z tego regionu. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu za pośrednictwem Internetu. Program zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., Kościoły w Turynie zapraszają młodych Europejczyków do licznego przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania przez ziemię. Uczestnicy zostaną ugoszczeni przez rodziny i parafie w okolicy. Będą się spotykać na modlitwach, wymianie myśli i spotkaniach tematycznych. Będzie możliwość nawiedzenia Całunu Turyńskiego. Młodzi ludzie, którzy zechcą, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé w drodze do Turynu lub po spotkaniu w drodze powrotnej.

Grupy, które chciałyby podtrzymać wyjazd zaplanowany wcześniej na koniec grudnia 2021 roku, mogą wziąć pod uwagę przyjazd do Taizé w terminie przewidzianym na spotkanie. Ale i w tym przypadku trzeba będzie uważnie obserwować rozwój sytuacji zdrowotnej i obecnie obowiązujące lub mogące wejść w życie ograniczenia we Francji. Już teraz odradzamy podróżowania osobom, które nie posiadają świadectwa szczepienia (uznawanego w Europie) lub wyzdrowienia (w ciągu ostatnich sześciu miesięcy).

bracia z Taizé

 

Źródło: niedziela.pl 

 

/ut

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Taize #europejskie spotkanie młodych #online
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej