#HoldTheLinePoland - akcja wsparcia dla polskich służb

2021/11/9
landscape g907579dbe 1920
Źródło:pixabay.pl

Kryzys imigracyjny na granicy polsko-białoruskiej jest szeroko komentowany w zagranicznych portalach informacyjnych oraz mediach społecznościowych. Hashtag #HoldTheLinePoland wyraża wsparcie dla polskich służb strzegących granicy. 

Przy polskiej granicy na wysokości Kuźnicy powstało obozowisko ponad kilku tysięcy imigrantów. Nienaruszalności polskich granic strzegą żołnierze, policjanci oraz Straż Graniczna. 

Stany Zjednoczone wezwały Białoruś do wstrzymania napływów imigrantów do Europy: 

Niepokoją nas obrazy i doniesienia dochodzące z granicy białorusko-polskiej. Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają reżim Łukaszenki za ułatwianie nielegalnych przepływów migracyjnych. Wzywamy go do natychmiastowego zaprzestania organizowania i wymuszania regularnych przepływów migrantów do Europy 

- powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price. 

USA zapowiedziało dalszy nacisk na Łukaszenkę, jeżeli Białoruś nadal będzie odmawiać przestrzegania swoich międzynarodowych zobowiązań. Jednocześnie Rzecznik podkreślił, że na ten moment nie przewidziano dodatkowych sankcji wymierzonych w Białoruś. Ostatnie sankcje zostały nałożone w sierpniu. 

Obecnie na przejściu granicznym w Kuźnicy został wstrzymany ruch, zarówno osobowy, jak i towarowy. Na 16:00, we wtorek, 9 listopada zaplanowano posiedzenie Sejmu, na którym rząd przedstawi aktualną sytuację. 

 

Źródło: tvp.info

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#granica państwa #imigranci #Białoruś
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej