Instytut Wydawniczy PAX otrzymał nagrodę Feniksa

2017/03/30
f.jpg

Ponad 160 wystawców i wiele tysięcy tytułów, to już po raz 23. odbywają się Targi Wydawców Katolickich. –  To inicjatywa promocyjna w najlepszym tego słowa znaczeniu, zmierzająca do ubogacenia kultury i budowania dobra w naszym kraju – powiedział kard. Zenon Grocholewski, który razem z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem wspólnie z dokonał uroczystego otwarcia Targów na Zamku Królewskim

W tym roku 23. Targi Wydawców Katolickich ma dla naszego środowiska szczególne znaczenie ponieważ Kapituła Nagrody Feniksa przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich w kategorii: książka dla młodzieży przyznała nagrodę Feniksa Instytutowi Wydawniczemu PAX  za książkę Komiksowe wprowadzenie do filozofii


Komiksowym wprowadzeniu do filozofii Michael F. Patton i Kevin Cannon prezentują nam wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat, oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat — od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości. Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, Komiksowe wprowadzenie do filozofii przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

*  *  *

„Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. Komiksowe wprowadzenie do filozofii zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie — i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce”.

Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki

„Michael F. Patton i Kevin Cannon dokonali rzeczy nadzwyczajnej: opracowali ścisłe wprowadzenie do filozofii w formie powieści obrazkowej. W obecnych czasach, naznaczonych ideologicznymi, ekonomicznymi i politycznymi atakami na edukację, trzeba w sposób szczególny rozniecać zapał do nauki i dociekań zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Z humorem, w optymalnym tempie i za pomocą wyśmienitych ilustracji obaj autorzy w sposób prosty, ale i precyzyjny objaśniają czytelnikowi najważniejsze poglądy czołowych postaci z dziejów filozofii, odnosząc ich myśl do innych dziedzin oraz konsekwentnie angażując czytelnika w wielkie dyskusje zachodniej tradycji intelektualnej”.

Mark Lance, profesor prawa, profesor w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju, Georgetown University

Komiksowe wprowadzenie do filozofii jest inteligentne, zabawne i aktualne. Patton i Cannon przywracają do życia świat filozofii, bawiąc nas bez nadmiernego upraszczania tematyki. Ci wszyscy, którzy dotychczas nie zaznali przyjemności filozofowania, z powodzeniem mogą zaczynać od tej właśnie książki”.

Todd May, profesor nauk humanistycznych, Clemson University

Michael F. Patton jest profesorem filozofii oraz koordynatorem programu filozoficzno-religijnego na Uniwersytecie w Montevallo w stanie Alabama (USA). Mieszka w Montevallo ze swoją żoną Cheryl.

Kevin Cannon jest wielokrotnie nagradzanym ilustratorem. Opracował graficznie kilka komiksów edukacyjnych, m.in. Evolution oraz The stuff of Life(obydwa wydane przez Hill and Wang). Mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

 

Nagroda wręczona będzie 1 kwietnia 2017 r., o godz. 19:30 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na ul. Floriańskiej 3. Wstęp wolny.

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#23 Targi Wydawców Katolickich #Feniks #IW PAX #Komoksowe wprowadzenie do filozofii #nagroda #Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej