Katolicka Nauka Społeczna przechodzi od teorii do praktyki. Zapraszamy na VII Festiwal KNS

2023/09/11
grafika tt festiwal
Grafika Instytut KNS

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to strefa rozmów na najważniejsze tematy, wymiana doświadczeń, a także przestrzeń, w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką. Już w dniach 28-30 września 2023 r. w Warszawie będzie miała miejsce VII edycja wydarzenia, którego organizatorami są Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Civitas Christiana oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.

Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

Na uczestników Festiwalu czekają trzy debaty eksperckie z udziałem wybitnych specjalistów z różnych dziedzin. Wystąpią m.in. prof. Aniela Dylus, prof. Sławomir Sowiński, ks. prof. Józef Kloch czy Marek Zuber. Ta edycja jest wyjątkowa ze względu na fakt, iż po raz pierwszy wśród zaproszonych prelegentów znajdą się goście z Włoch – Alberto Stizzoli, prezes Fundacji Giuseppe Toniolo oraz abp Domenico Sorrentino. Zakres tematyczny debat obejmie zagadnienia takie jak etyka w biznesie, sztuczna inteligencja, ekonomia współczesnego człowieka oraz fake news.

Nie jesteśmy samotną wyspą. Rodzimy się, dorastamy, rozwijamy i umieramy w konkretnym społeczeństwie. Natomiast to my mamy możliwość zmiany tego społeczeństwa dzięki nauczaniu społecznemu Kościoła – wskazał Kamil Sulej, prezes Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Festiwal rozpocznie się uroczystą galą rozdania Nagród „Bonum et Lucrum” – wyróżnienia najlepszych publikacji z zakresu KNS. Podczas wydarzenia odbędzie się również premiera polskiej edycji książki autorstwa Domenico Sorrentino pt. Ekonomia człowieka. Wykładnia i proroctwo Józefa Toniolo – systematyczne odczytanie na nowo oraz zapowiedź nowego wydania Słownika katolickiej nauki społecznej (premiera jesienią br.). Wydawcą obu pozycji jest Instytut Wydawniczy PAX.

Organizatorzy wydarzenia oferują również możliwość rozwoju kompetencji miękkich przez uczestników podczas warsztatów dedykowanych liderom i katechetom, które odbędą się w sobotę 30 września.

Wydarzenie w dniach 28 i 29 września będzie miało miejsce w Sound Garden Hotel na ul. Żwirki i Wigury 18 w Warszawie. Pełny plan VII Festiwalu KNS jest dostępny na stronie internetowej www.festiwalkns.pl. Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/2506587889505286?active_tab=about

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja przez formularz na stronie www.festiwalkns.pl. Zapraszamy do udziału!

 
/ab

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej #Festiwal KNS #KNS #Katolicka Nauka Społeczna #civitas christiana #Fundacja Obserwatorium Społeczne #Aniela Dylus #Sławomir Sowiński #Marek Zuber #abp Domenico Sorrentino
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej