Kraków: Gościliśmy dzwon "Głos nienarodzonych"

2021/08/18
DSC05625 v2
Fot. Maria Gondek

Od 13 do 15 sierpnia po Małopolsce podróżował Dzwon „Głos Nienarodzonych”. Zaproszenie zostało zainicjowane przed stowarzyszenia i grupy o profilu katolickim i patriotycznym z regionu, w tym „Civitas Christiana”.

Dźwięk dzwonu jest symbolicznym głosem tych, którzy chcą żyć, ale nie mogą o tym powiedzieć. Dzwon powstały z inicjatywy fundacji „Życiu Tak”, wykonany został przez rzemieślniczą Pracownię Ludwisarską w Przemyślu. Każdy przechodzień opowiadający się za życiem mógł w niego uderzyć, oddając hołd dzieciom zagrożonym aborcją lub zamordowanym w jej wyniku.

Dzwon odwiedził trzy miasta Małopolski. W piątek ustawiony został pod Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. W sobotę przewieziony został do Wadowic, gdzie czekał na turystów i mieszkańców w centrum, tuż przy Bazylice. Finał akcji miał miejsce w Krakowie na Rynku, gdzie cieszył się największym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Podczas kilku godzin wydarzenia jego dźwięk praktycznie nie ustawał!

Jako pierwszy symbolicznego uderzenia dokonał Ojciec Święty Franciszek 23 września 2020 roku w Watykanie, po czym go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie:

Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

/mz

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#dzwon #Głos nienarodzonych #Franciszek #życie #prolife
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej