Ks. Rytel-Andrianik wybrany na nowego szefa polskiej sekcji Radia Watykańskiego

2023/07/20
rytel andrianik
Fot. Civitas Christiana TV, youtube.com, ks. Paweł Rytel-Andrianik

Ogłoszono nowego szefa Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego i portalu Vatican News. Ks. Paweł Rytel-Andrianik ma na swoim koncie współpracę przy kwartalniku Civitas Christiana oraz głoszenie rekolekcji dla Stowarzyszenia. W latach 2015-2020 był rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski, a ostatnio pełnił funkcję dyrektora Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Sekretariatu KEP.

Ks. Rytel-Andrianik jest też wicedyrektorem Centrum ds. Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. A. J. Heschela. Z funkcji w watykańskiej rozgłośni ustępuje jezuita o. Krzysztof Ołdakowski, który obejmie pieczę nad łódzką parafią.

Praca w Radiu Watykańskim i portalu Vatican News to nowe wyzwanie i kolejna odpowiedzialność na mojej drodze duszpastersko-medialnej. Dziękuję za zaufanie Stolicy Apostolskiej. Media watykańskie docierają do milionów odbiorców na całym świecie, w ostatnich latach, zgodnie z decyzjami Papieża Franciszka, obrały nowe kierunki komunikacji dostosowane do współczesnych potrzeb i trendów medialnych. Moim zadaniem będzie kontynuacja tej ścieżki oraz budowanie nowych możliwości z wykorzystaniem nowych technologii – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Jak podaje Vatican News, Radio Watykańskie powstało w 1931 r., a nasza rodzima sekcja siedem lat później. Rozgłośnia oraz oficjalny portal informacyjny Stolicy Apostolskiej, Vatican News, podlegają pod Dykasterię ds. Komunikacji.

Nowy szef polskiej sekcji mediów watykańskich jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej, wyświeconym w 2001 roku. Studiował w Rzymie, Jerozolimie i na Oksfordzie. Posiada doktorat z nauk biblijnych i archeologii oraz jest profesorem Pisma Świętego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. W latach 2013-2015 był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Niedziela” ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu. Odznaczony Medalem Powstania w Getcie Warszawskim.

 

Źródło: vaticannews.va/pl

 

/ab

 

 

CCH 6750 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Dziennikarz i kulturoznawca. Redaktor portalu e-civitas.pl, sekretarz redakcji kwartalnika Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#vaticannews #Watykan #Radio Watykańskie #Stolica Apostolska #ks. Paweł Rytel-Andrianik #radio #media #media katolickie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej