Marta Karpińska z wystawą "Matki: mężne czy szalone?" w Ostrowi Mazowieckiej

2023/09/14
IMG 20230907 172238
Fot. Anna Zbień, Rafał Karpiński

7 września odbyła się w budynku Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej prezentacja połączona z wernisażem wystawy pt. "Matki: mężne czy szalone?" autorstwa naszej redaktor, Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej.

Książka i towarzysząca jej wystawa opowiadają historie kobiet, które zdecydowały się urodzić dziecko (pierwsze lub następne) albo kilkoro dzieci – jak wiele kobiet. Tyle że w ich przypadku oznaczało to poważne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Podejmowały jednak dramatyczne decyzje, czasem dlatego, że bardzo chciały być matkami, czasem – pragnąc za wszelką cenę obronić poczęte w nich istnienie. Marta Dzbeńska-Karpińska dotarła do nich, sfotografowała je i opisała ich doświadczenia. Tak powstała ta książka – poruszająca historia o odwadze, miłości, nadziei i zwycięstwie życia. O bohaterskich wyborach zwykłych ludzi. O męstwie, które pozwala przezwyciężyć lęk, i szaleństwie miłości, z której rodzi się życie.

Książka, która uratowała życie. Dzięki niej narodził się człowiek. Jego matka przeczytała pierwsze wydanie "Matek: mężnych czy szalonych?" – znalazła w nim opowieści o kobietach w takich sytuacjach jak ona, siłę do walki o własne dziecko i nadzieję.

Wystawę, na którą licznie przyszli w zeszły czwartek mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej, obejrzało już tysiące osób w kraju i za granicą.

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#matka #rodzina #ciąża #wystawa #świadectwo #pro-life
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej