Muzeum Jana Pawła II ze zwiedzaniem w języku migowym

2021/12/22
pope john paul ii ge38c2bfd3 1920
Źródło: piabay.pl

W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach już niebawem zostanie udostępniona możliwość zwiedzania w języku migowym. 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach to miejsce aspirujące do tego, by być dostępne dla każdego, kto zechce je odwiedzić. Stale pracujemy nad tym, by udoskonalać naszą ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnościami oraz ze szczególnymi potrzebami” - poinformowało wadowickie muzeum.

„Już niebawem udostępnimy ścieżkę zwiedzania ekspozycji stałej w polskim języku migowym (PJM). Będzie ona jedną z możliwych do wyboru w naszej bezpłatnej aplikacji do samodzielnego zwiedzania Muzeum. Będzie ją można pobrać na swoje urządzenie mobilne ze Sklepu Play lub z AppStore” - zapowiedziano na stronie internetowej placówki.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.

 

Źródło: ekai.pl

 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Muzeum Jana Pawła II #niepełnosprawność #kultura #Wadowicie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej