Warsztaty - walor praktyczny V Festiwalu KNS

2021/08/16
Ecivitas slajder v2

W dniach 24 i 25 września odbędzie się kolejny, piąty już Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Jak co roku, działania organizatorów kierują się w dwóch równorzędnych kierunkach, teoretycznym i praktycznym.

Walor praktyczny posiada część warsztatowa przedsięwzięcia, która odbędzie się 25 września w godz. 10:00-14:00. Tego dnia planowane są dwa warsztaty. Pierwszy, w formie online, pt. „Wierzyć, działać i zwyciężać jak Prymas Tysiąclecia” służy przybliżeniu i aktualizacji myśli społecznej Prymasa Tysiąclecia. Warsztat przeprowadzi prof. dr hab. Paweł Skibiński wraz z przedstawicielami Civitas Christiana. Poruszymy kwestie dotyczące osoby Prymasa Wyszyńskiego jako współczesnego trenera personalnego, obrońcy kultury narodowej oraz godności człowieka. Pokazane zostanie pole zmagań Prymasa Tysiąclecia oraz zagadnienia związane z prawami i wolnością człowieka w ujęciu prymasowskim.

Drugi warsztat pt. „Nikt nie jest samotną wyspą” ma na celu przybliżenie zasad katolickiej nauki społecznej jako możliwego bloku zajęć katechetycznych w szkołach. W programie wydarzenia znajdą się propozycje zagadnień dotyczących społecznej nauki Kościoła w odpowiedzi na wciąż nowe wyzwania, jakie stoją przed młodymi wierzącymi. Prowadzącymi będą przedstawiciele Civitas Christiana. Warsztat odbędzie się stacjonarnie w Rodzinnym Centrum Edukacyjnym w Grójcu, również w godzinach w godz. 10:00-14:00. Szczególnie zapraszamy katechetów!

Już teraz można zarejestrować się na wydarzenie pod linkiem: https://festiwalkns.pl/wydarzenie/v-festiwal-katolickiej-nauki-spolecznej/

/mwż

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki #od teorii do praktyki #Festiwal KNS #warsztaty #prof. Paweł Skibiński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej