Od 4 marca w kinach pierwszy film o objawieniach z Guadalupe

2022/03/3
Cud Guadalupe plakat scaled
Materiały dystrybutora

W piątek, 4 marca, w polskich kinach premiera pierwszego filmu o objawieniach z Guadalupe. Za dystrybucję filmu odpowiedzialny jest Rafael Film.

Film prezentuje wydarzenia sprzed 500 lat. 12 grudnia 1531 r. Maryja objawiła się prostemu Aztekowi, Juanowi Diego. Była ubrana w błękitny płaszcz i różową tunikę przepasaną czarną wstęgą, co dla Indian stanowiło jasny sygnał, że spodziewa się dziecka.

Jak zaznacza odtwórca dwóch głównych ról, Guillermo Iván, Matka Boża z Guadalupe jest dla Latynosów odzwierciedleniem wiary, pokory, miłości i współczucia. - Jest ona symbolem zjednoczenia i macierzyństwa. Udział w tym filmie to jedno z największych wyzwań w mojej karierze - podkreśla.

Przemysław Wręźlewicz z krakowskiego Rafael Film, który dystrybuuje film „Cud Guadalupe” w Polsce, wskazuje, że objawienia z Guadalupe zmieniły historię Meksyku, gdyż stanowią punkt zwrotny ewangelizacji tego kraju.

Polacy z sali kinowej wyniosą wyjątkowy obraz Matki Bożej. - Matki, która chce roztaczać swoją opiekę nad każdym, kto tylko jej zaufa. Opiekunki, która daje poczucie bezpieczeństwa i która pragnie ocierać łzy i pocieszać. Myślę, że świadomość takiego wsparcia jest niezmiernie ważna, zwłaszcza w kontekście toczącej się wojny na Ukrainie - tłumaczy Wręźlewicz.

Do Guadalupe co roku pielgrzymuje około 20 milionów osób. - Historia objawień z Guadalupe ma już 500 lat, jednak nadal porusza i dotyka. A jej aktualność wzmacnia niezwykłe świadectwo, którym są dowody obecności Matki Bożej, czyli tilma, a więc indiański płaszcz, z jej wizerunkiem, która w normalnych warunkach rozpadła by się po 20 latach, a jednak trwa do dzisiaj - zaznacza Wręźlewicz.

Płaszcz ten jest wyjątkowy z jeszcze kilku powodów. Jego kolory nie wypłowiały i nie ma na nim śladów nawet po przypadkowym oblaniu żrącym kwasem. Ponadto przeprowadzone badania wykazały, że barwniki użyte w tym obrazie w ogóle nie są znane nauce. Co więcej jego temperatura wynosi tyle, co temperatura ciała człowieka.

Oczy Matki Bożej z Guadalupe posiadają też nadzwyczajną głębię - dostrzeżono w nich bowiem precyzyjny obraz kilkunastu postaci, prawdopodobnie są to osoby, które były u biskupa w chwili, gdy Juan Diego przyniósł kwiaty dane mu przez Matkę Bożą w tilmie, na której pojawił się jej wizerunek – opowiada dyrektor Rafael Film.

Od 1999 r. Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe jest czczona jako patronka obu Ameryk. 3 maja 1953 r. kard. Miranda y Gomez, ówczesny prymas Meksyku, na prośbę polskiego Episkopatu oddał Polskę w opiekę Matki Bożej z Guadalupe.

Do dziś kopię jej wizerunku można znaleźć w ponad stu kościołach w Polsce. Polacy czczą Matkę Bożą z Guadalupe jako patronkę życia poczętego. - Zachęcamy do tego, by zobaczyć w kinie historię tych niezwykłych objawień. Mamy nadzieję, że przykłady głównych bohaterów - Juana Diego, który z Bogiem i Maryją pokonuje najtrudniejsze przeszkody i Johna Martineza, który odnajduje wiarę - będą skłaniać widzów do refleksji na temat jakości ich życia duchowego i pokażą, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach Matka Boża jest dla człowieka wyjątkowym wsparciem - podsumowuje Wręźlewicz.

Szczegółowe informacje o filmie „Cud Guadalupe” dostępne są na stronie www.rafaelfilm.pl/cud-guadalupe.

 Źródło: kai.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#film chrześcijański #guadalupe #rafael film
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej