Odliczamy dni do V Festiwalu KNS. Od teorii do praktyki! - 4

2021/09/20
kns 4

24 i 25 września 2021 roku zapraszamy na „V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki”. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się dwie debaty eksperckie, a także warsztaty o wymiarze praktycznym. 

Główny cel Festiwalu to integracja środowisk związanych z Katolicką Nauką Społeczną, to także przestrzeń do dialogu dla przedsiębiorców, polityków, wykładowców akademickich i wszystkich tych którzy swoim działaniem tworzą przestrzeń, do wcielenia zasad KNS w praktykę społeczną. Pragniemy pobudzić świadomość społecznej dyskusji, która inspiruje do mądrego wykorzystania Katolickiej Nauki Społecznej wobec wyzwań we współczesnym świecie. Widzimy, jak Polacy są permanentnie karmieni podziałami, różnice są wzmacniane, a dialog redukowany. Jakie są źródła prawdziwych podziałów: kultura, ekonomia, a może społeczeństwo? Czy mają wyłącznie podłoże polityczne? O tym w I Debacie Eksperckiej.

W II Debatę Ekspercką zdecydowanie najchętniej wsłuchają się przedsiębiorcy. Będzie to dyskusja o nieprecyzyjności przepisów prawnych oraz instytucjonalności.

Podczas uroczystej gali  w pierwszym dniu festiwalu wręczone zostaną wyróżnienia „Bonum et Lucrum” (Dobro i zysk), dedykowane przedsiębiorcom, którzy służą dobru wspólnemu, aktywnie wspierając działania na rzecz relacji społecznych opartych na wartościach moralnych i szacunku do drugiego człowieka. Nagrodzona zostanie także najlepsza publikacja z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

 Zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie pod linkiem:

 https://festiwalkns.pl/wydarzenie/v-festiwal-katolickiej-nauki-spolecznej/

 

Przedstawiamy ekspertów V Festiwalu KNS:

- prof. Grzegorz Kucharczyk, profesor nauk historycznych, pracownik Instytutu Historii PAN. Autor wielu książek i wielu tekstów publicystycznych o tematyce historycznej.

- ks. prof. Arkadiusz Wuwer, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor i współautor publikacji z zakresu katolickiej nauki społecznej i ewolucji idei społecznych. Jeden z najwybitniejszych ludzi Śląskiego Kościoła.

- red. Rafał Ziemkiewicz, bystry analityk i obserwator. Przenikliwy komentator rzeczywistości. Nowoczesny endek.

- ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki UKSW. Sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE w latach 2008-2012.

Paweł Bochniarz, Prezes Value Tech Seed, przedsiębiorca, inwestor. Jest współtwórcą Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, a w przeszłości Dyrektor Doradztwa Innowacji w PwC.

dr Andrzej Pawluk, Wiceprezes Zarządu Grupa INCO S.A., nauczyciel akademicki SGH Warsaw School of Economics

ks. prof. Grzegorz Sokołowski, nauczyciel akademicki PWT we Wrocławiu. Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne 

 

Wydarzenie będzie można śledzić online!

/uk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#debaty eksperckie #warsztaty #od teorii do praktyki #Bonum et Lucrum
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej