Orszak Trzech Króli w Elblągu, Olsztynie i Ostródzie

2015/01/13

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” Warmii, Mazur i Powiśla było  współorganizatorem Orszaków  Trzech Króli.

Jak w ponad 320 miejscowościach w kraju, tak i na Warmii, Mazurach i Powiślu, miały miejsce Orszaki Trzech Króli. W niektóre z nich nasze Stowarzyszenie włączyło się w sposób bardzo znaczący, szczególnie z Olsztynie, Elblągu i Ostródzie. W Olsztynie – podobnie jak w ub. Roku – jeden z naszych kolegów napisał scenariusz Orszaku. Warto wiedzieć, że olsztyński Orszak był Orszakiem gwiaździstym. Trzej Królowie najpierw wyruszyli ze swoimi Orszakami z trzech różnych kościołów znajdujących się na różnych osiedlach. Wszystkie trzy spotkały się przed ratuszem, na placu Jana Pawła II, gdzie dołączyli do nich: patron Olsztyna św. Jakub, Mikołaj Kopernik – kanonik warmiński oraz św. Jan Paweł II, po czym wspólnie ruszyły w kierunku pałacu Heroda, następnie spotkały się z grupą pastuszków, aby na koniec dotrzeć do stajenki znajdującej się na Placu Solidarności.

W Elblągu Przewodniczący tamtejszego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Zygmunt Tucholski, wcielił się w rolę ciemnoskórego króla.

Tradycyjnie dużym zaangażowaniem w Orszak wykazali się członkowie Oddziału w Ostródzie, gdzie Orszak odbył się już po raz trzeci.

Liczna grupa członków naszego Stowarzyszenia nie tylko uczestniczyła we wspomnianych Orszakach, ale przygotowała rekwizyty, pełniła rolę konferansjerów, gwiazdy prowadzącej do Betlejem, a także brała udział w audycjach radiowych i telewizyjnych i udzielała wywiadów prasie.

Andrzej Taborski

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #ELbląg #olsztyn #Orszak Trzech Króli #Ostróda
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej