Papież Franciszek do Civitas Christiana

2014/01/24

Szanowni Państwo,

Jego Świątobliwość Franciszek z wdzięcznością przyjął od Państwa życzenia nadesłane z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a zwłaszcza zapewnienie o pamięci w modlitwie.

Podczas audiencji generalnej poprzedzającej święta Bożego Narodzenia Ojciec Święty powiedział: „Chciałbym wraz z wami zastanowić się nad narodzinami Jezusa, świętem zaufania i nadziei, która zwycięża niepewność i pesymizm. (…) Bóg jest z nami i nadal ma do nas zaufanie! Bóg przychodzi,  aby zamieszkać z ludźmi, wybiera Ziemię jako swoje, aby być człowiekiem i dać się znaleźć tam, gdzie człowiek spędza swoje dni w radości i cierpieniu”.

Odwzajemniając świąteczną pamięć Jego Świątobliwość zawierza macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Najświętszej „dziś i jutro” każdego człowieka oraz życzy, by pod Jej troskliwą opieką umieli rozpoznać przychodzącego do nas Boga i ochoczym sercem odpowiadać na Jego wezwania. W tym duchu Ojciec Święty przesyła Katolickiemu Stowarzyszeniu |Civitas Christiana” i Spółce Grupa INCO S.A. swe błogosławieństwo.

W Chrystusie
Mons. Peter B. Wells
Asesor

001

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej