Paweł Wyborski w Galerii Mariackiej

2015/06/29

W Galerii Mariackiej została otwarta wystawa artysty, który wystawia swoje malarstwo w galeriach całego świata m.in. USA, Belgii, Włoch, Holandii i Hiszpanii.

Jest to druga wystawa tego artysty w naszej galerii. Poprzednia wystawa Pawła Wyborskiego miała miejsce 14 lat temu i była poświęcona dziełom inspirowanym Całunem Turyńskim.

Na obecnej wystawie autor prezentuje dzieła inspirowane ikoną a także architekturą cerkwii. Jak pisze w katalogu prof. Romana Cielątkowska „… malarstwo artysty w naturalny sposób kojarzy się z ikoną. Formalnie i tematycznie jest jej bliskie, choć autonomiczne zarówno w budowie nastroju, jak i używanych środkach malarskich. Nie jest malarstwem sakralnym, ale sacrum w szczególny sposób przywołuje … obrazy są nastrojowe , ciepłe, energetyczne, ale przede wszystkim zawierają w sobie tajemnicę, do której chcemy się zbliżyć…”

Wystawa, która obrazuje rozwój warsztatu oraz drogę artystyczną autora w przeciągu tych czternastu lat można oglądać „Galerii Mariackiej” w do połowy lipca oraz na stronie oddziału.

w.j.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Galeria Mariacka #Gdańsk #Paweł Wyborski #wystawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej