Pokochałem ludzką miłość. Ks. Robert Skrzypczak o boju Jana Pawła II o małżeństwo i rodzinę

2023/12/20
412657634 199328446508497 1027699882381552896 n v2
Fot. Civitas Christiana TV, youtube.com

"Małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości” – pisał Papież Jan Paweł II. Myśl ta stanowiła zawsze ideę przewodnią jego działalności, zarówno na wiejskim wikariacie, jak i w środowisku akademickim, w duszpasterstwie służby zdrowia, wreszcie jako profesora, biskupa i następcy św. Piotra w Kościele powszechnym.

Jego filozofia i teologia miłości stanowią coś w rodzaju procesu terapeutycznego dla dzisiejszego pokolenia. Był świadomy tego, że bój o przyszłość ludzi będzie bojem o rodzinę, o prawo nadawania postaci i treści tej fundamentalnej osobotwórczej wspólnocie. Wiedział, że delikatne kwestie ludzkiej tożsamości, seksualności i wzajemnych odniesień wymagają oparcia w gruntownym pojęciu osoby. Społeczeństwo zależy od rodziny. Jak mówił, „ugodzone w rodzinę nie ma przyszłości”. Jak prorok wieścił, że „przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę".

Ks. prof. Robert Skrzypczak w swoim wykładzie opowiada o walce Jana Pawła II o małżeństwo oraz rodzinę. Spotkanie odbyło się w Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Koszalinie w ramach cyklu „Jan Paweł II zapomniany?”.

Spotkania organizowane są przez Instytut Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Koszalinie. Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: jubileusz 900-lecia".

 
/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Robert Skrzypczak #Jan Paweł II #Civitas Christiana Koszalin #Koszalin #wykład #małżeństwo #rodzina
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej