Post i modlitwa w obliczu wojny na Ukrainie

2021/12/6
prayer g4ade66a34 1920
Źródło: pixabay.pl

Synod Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego wezwał wiernych do modlitwy i postu aby wesprzeć naród w obliczu grożącej Ukrainie wojny hybrydowej i "bezprecedensowego gromadzenia wojsk rosyjskich" na granicy. 

W ostatnim czasie doszło do wznowienia walk we wschodniej Ukrainie. Pojawiają się przypadki rannych i zabitych. Hierarchowie greckokatoliccy zwracają uwagę też na postępujące zubożenie Ukraińców oraz postępujące nierówności społeczne, które zaostrzane są przez kolejne fale pandemii. Wiele osób decyduje się na migrację. 

Biskupi proszą o nieustanną modlitwę i podejmowanie postu "w intencji pokoju na Ukrainie". Wzywają, by modlitwa i post w intencji oddalenia zagrożenia wojny trwała przez najbliższe cztery miesiące. 

Na każdy dzień tygodnia ustalono inną intencję: poniedziałek – za prezydenta, rząd i parlament; we wtorek – za nieprzyjaciół oraz nawrócenie tych, którzy nas prześladują i wyrządzają nam zło; w środę – za ukraińską armię; w czwartek – za siły porządkowe i policję; w piątek – za rannych, jeńców, uchodźców i ich rodziny; w sobotę za zmarłych, zaś w niedzielę – o jedność. Raz w tygodniu należy do modlitwy dołączyć post ścisły.

 

Źródło: ekai.pl 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ukraina #Ukraiński Kościół Greckokatolicki #post #modlitwa #wojna
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej