Pożegnanie o. Hieronima Tarłowskiego Asystenta Kościelnego Civitas Christiana we Włocławku

2014/06/30

28 czerwca 2014 r. w Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej  Łaskawej  Niezawodnej Nadziei dziękowaliśmy Panu Bogu za 12 lat pracy duszpasterskiej o. Hieronima Tarłowskiego naszego  Asystenta  Kościelnego  Civitas Christiana we Włocławku.

Dekretem o. Prowincjała został  on powołany i przeniesiony  do Klasztoru oo. franciszkanów Reformatów i Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Uroczystą dziękczynną Mszę Św. odprawił o. Hieronim w koncelebrze ks. Prałata Stanisława Waszczyńskiego, ks. Jerzego Etynkowskiego, ks. Franciszka Cieślaka i o. Piotra Grążawskiego seniora tutejszego Sanktuarium. W wygłoszonej homilii podziękował Bogu i szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej Daleszyckiej w Daleszycach, Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce,  Matki Bożej Częstochowskiej w Australii, Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie, Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei  we Włocławku, podziękował również  za otrzymany  dar wiary i modlitwy, głoszenie dobrej nowiny, codzienny cud miłości na ołtarzu świętym podczas eucharystii, za pośrednictwo w dziele Pojednania i przebaczania, za obecność w chwilach bólu i cierpienia, za głębokie  przeżycia religijne na pielgrzymich szlakach.  Nie zabrakło słów podziękowania wszystkim zgromadzonym parafianom ,członkom Stowarzyszenia Civitas Christiana i grupom modlitewnym Św. Ojca Pio i Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich oraz posługującym ministrantom za wszystkie lata pobytu we Włocławku, wspólne Msze św. i adoracje Najświętszego Sakramentu za to wszystko, co składa się na życie Kościoła czyli za wspólnotę modlitewną. Po zakończeniu Eucharystii Przewodnicząca Oddziału Civitas Christiana Cecylia Pejas wraz z wiceprzewodniczącym  Józefem Kotrysiakiem  wręczyła  kwiaty i pożegnała słowami.

W Te Deum Laudamus za 45 lat kapłaństwa napisałeś Ojcze:

W swojej dobroci uczyń mnie pełnym słodyczy (pogody ducha).

Daj mi zdolność dostrzegania dobra tam,  gdzie nikt go nie oczekuje,

i talentów u ludzi po których nikt się niczego nie spodziewa.

I w swej łasce,  Panie,  naucz mnie mówić im o tym”

Idź Ojcze i  mów innym o tym tak jak nam mówiłeś i nas o tym pouczałeś. W imieniu członków i sympatyków  Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana chcemy Ci podziękować za 12 lat służby jako asystenta kościelnego naszego stowarzyszenia we Włocławku. Za wspólne Msze św. i spotkania w trzecie soboty miesiąca,  katechezy, za  prowadzenie corocznych Dni Skupienia i liczne pielgrzymki  połączone z modlitwą i zwiedzaniem  najpiękniejszych Sanktuariów w Polsce i Europie. Uczyłeś nas, jak swoim życiem codziennym świadczyć o tym, że jest się prawdziwym chrześcijaninem. Za to wszystko jesteśmy Ci Ojcze Hieronimie bardzo wdzięczni.  Niech Bóg błogosławi Tobie Ojcze we wszystkich poczynaniach, Maryja wyprasza potrzebne łaski i szczęść Boże w nowym miejscu służby. Pozostałe Grupy modlitewne również wręczyły wiązanki kwiatów i słowa podziękowania za opiekę i nauczanie prawd wiary, miłości i nadziei.

Na zakończenie o. Mariusz Dębiński – Gwardian Klasztoru  i Kustosz Sanktuarium  skierował z serca płynące słowa pożegnania pełne wzruszenia i przepełnione Bożą miłością. Życzył zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nowej placówce w Warszawie.

Nie rozstajemy się dziś na zawsze. Mamy nadzieję, że tak jak Ty, drogi Ojcze Hieronimie, znalazłeś swoje miejsce w naszych sercach, tak i my pozostaniemy dla Ciebie w Twoim sercu.

Ewa Palińska

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#hieronim tarłowski #Włocławek
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej