Prawnicy i lekarze podpisali list otwarty w sprawie śmierci kobiety z Pszczyny

2021/11/3
surgery gf6393ac0f 1920
Źródło: pixabay.pl

Po niedawnej śmierci kobiety, która zmarła w szpitalu w Pszczynie w wyniku wstrząsu septycznego mnożą się opinie jakoby przyczyną jej śmierci było obowiązujące prawo aborcyjne. Wcześniej zmarło również nienarodzone dziecko, u którego stwierdzono wady rozwojowe.  Instytut Ordo Iuris przygotował list otwarty, który sprzeciwia się wprowadzaniu w błąd opinii publicznej. Pod dokumentem podpisali się prawnicy, lekarze i naukowcy. 

Naukowcy krytykują wykorzystywanie tragedii do dyskusji na temat legalizacji aborcji. Przypominają o konstytucyjnej gwarancji ochrony życia i zdrowia matki nienarodzonego dziecka. Podkreślono, że za zaistniałą sytuacje nie odpowiadają aktualne regulacje prawne w zakresie ochrony życia ponieważ dopuszczają one ratowanie życia matki kosztem życia dziecka. Potępiają również dezinformowanie opinii publicznej poprzez manipulacje faktami. 

Nieakceptowalne jest wykorzystywanie zaistniałej sytuacji dla wywoływania sporów politycznych, a nawet niepokojów społecznych i zamieszek, które mogą przyczynić się do ponowienia aktów agresji wobec chrześcijan i innych osób deklarujących przywiązanie do naturalnego prawa każdego człowieka do życia, jakie obserwowaliśmy jesienią 2020 r. – napisano. 

 

Źródło: ekai.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#list #prawo do życia #prawo
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej