Premiera wyjątkowego komiksu o bł. Carlo Acutisie

2023/12/27
IMG 6862

W ostatnich dniach na rynku wydawniczym ukazała się w formie komiksu książka „Cyfrowy uczeń. Carlo Acutis i Eucharystia”. To wyjątkowa opowieść o błogosławionym Carlo - młodym Włochu, entuzjastycznym informatyku, krzewicielu tajemnicy i piękna Eucharystii.

Autorem książki jest Philip Kosloski, teolog, filozof, a jednocześnie rysownik, publicysta, autor bloga i kilku pozycji książkowych. Wśród literackich inspiracji wymienia J. R. Tolkiena, a wśród autorytetów, którzy zmienili jego życie, ważne miejsce zajmuje Jan Paweł II.

Dowiadując się więcej o św. Janie Pawle II, byłem zafascynowany jego życiem modlitewnym. (…) Było to owocne doświadczenie, które potwierdziło, że bogate tradycje duchowe z przeszłości są tak samo aktualne jak zawsze – pisał swego czasu autor.

Philip Kosloski jest także zafascynowany życiem błogosławionego nastolatka i dlatego zdecydował się narysować ten wyjątkowy komiks. Uprzednio autor swą historię skonsultował z mamą Carla i dostał od niej aprobatę na publikację. Powstała w ten sposób opowieść o solidnym przekazie chrześcijańskim, opowiedziana w nowatorskiej formie. Autor komiksu przyznał, że chciałby, aby dzięki publikacji błogosławiony komputerowiec stał się bliższy współczesnej młodzieży, będąc dla niej inspiracją na drodze wiary i codziennych wyborów.

O książce „Cyfrowy uczeń. Carlo Acutis i Eucharystia” tak pisze polski wydawca:

Poznaj Carla, piętnastoletniego Włocha, maniaka komputerowego, który uwielbiał superbohaterów i gry wideo, ale nade wszystko kochał Eucharystię. Wartka akcja komiksu kładzie szczególny nacisk na ostatnie lata życia błogosławionego Carla Acutisa i ukazuje, jak stał się on cyfrowym uczniem Jezusa. Carlo stworzył dynamiczną stronę internetową i zachwycającą wystawę. Za pomocą tych narzędzi uczył innych o wielu wyjątkowych cudach eucharystycznych z całego świata. Ten fascynujący i sympatyczny nastolatek wciąż inspiruje rzesze ludzi swoim pełnym prostoty życiem i nadzwyczajnym przykładem świętości.

Pozycję można nabyć w formie tradycyjnej książki lub ebooka TUTAJ

Książka została wydana w Polsce przez Instytut Wydawniczy PAX. Komiks „Cyfrowy uczeń. Carlo Acutis i Eucharystia” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu.

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#książka #Carlo Acutis #Instytut wydawniczy pax #PAX #komiks
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej