Debata online: „Fratelli tutti” papieża Franciszka kluczem do kwestii społecznej [wideo]

2021/04/27
178817830 1733923483456728 261661739592618442 n

Do czego wzywa nas papież Franciszek w encyklice „Fratelli tutti”? Jak, zdaniem Ojca Świętego, odpowiadać na paradoksy, na jakich funkcjonuje obecnie świat, kto jest odpowiedzialny za taki porządek i jaką rolę pełnią w nim politycy, międzynarodowe organizacje i grupy interesu? Jaka jest zależność między powszechnością a lokalnością i jak ma wyglądać budowanie dialogu międzyludzkiego?

Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty online „Fratelli tutti papieża Franciszka kluczem do kwestii społecznej?”, która odbyła się w formie transmisji online 26 kwietnia. Wydarzenie odbyło się w innej niż dotychczas formie i w nowym miejscu - Cafe Ludwik, przy siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie.

Dyskusja nawiązywała do poprzedniego numeru kwartalnika „Civitas Christiana”, w którym podjęliśmy temat ostatniego dokumentu papieskiego, a także najnowszego numeru kwartalnika „Społeczeństwo”, w całości poświęconemu temu zagadnieniu.

W debacie w roli prelegentów wystąpili: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (UKSW), Michał Kłosowski (Wszystko co najważniejsze) i Piotr Sutowicz (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana), a w roli prowadzącej Marta Witczak-Żydowo.

Zapraszamy do obejrzenia debaty pod linkiem:

/mwż

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#debata online #Fratelli tutti #encyklika #kwestie społeczne #Fratelli tutti papieża Franciszka kluczem do kwestii społecznej #ks. prof. Piotr Mazurkiewicz #Michał Kłosowski #Piotr Sutowicz #Cafe Ludwik
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej