Rodzina największą wartością | e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania

2019/12/1
pobierz-nowe-e-wydanie.png

Szanowni Czytelnicy!

W jednym z listopadowych numerów sobotnio-niedzielnego wydania „Plus minus”, czyli weekendowej edycji „Rzeczpospolitej”, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz zauważył na podstawie badań wśród młodzieży w Europie, że „mimo że rodzina przeżywa głęboki kryzys, to dla wielu ludzi wciąż pozostaje pierwszym punktem odniesienia. Jeśli człowiek czuje się samotny, potrzebuje wsparcia, to pierwsza pojawia się myśl o rodzinie. Nie ma ona  żadnej właściwie konkurencji”.

e-wydanie do pobrania

Ta myśl towarzyszy również nam w grudniowym numerze „Civitas Christiana”. O kryzysie rodziny mówi się wiele i trudno lekceważyć zagrożenia, na które jest narażona, ale oprócz wskazywania źródeł tych negatywnych tendencji warto ukazywać całą prawdę i świadectwa piękna życia rodzinnego.

Jeśli rodzina, to także dzieci. I ten temat pojawia się na naszych łamach m.in. dzięki rozmowie z Rzecznikiem Praw Dziecka. Przyczynkiem do rozmowy były odważne deklaracje Rzecznika dotyczące wzmocnienia ochrony praw dzieci jak i praw rodziców do wychowania dzieci w obliczu lewicowych eksperymentów ideologicznych i zagrożeń związanych choćby z upowszechnieniem destrukcyjnych treści w internecie.

Aktualny numer miesięcznika to także czas podsumowania w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” działań związanych z obchodzoną w 2019 r. 130. rocznicą urodzin Zofii Kossak. Wracamy jeszcze do październikowego Festiwalu KNS, publikując wybrane fragmenty wypowiedzi a tematem o wyjątkowym znaczeniu są przygotowania do zaplanowanej w połowie przyszłego roku beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Od wielu lat przypominamy postać i nauczanie naszego Patrona a rok przyszły powinien być w tym aspekcie szczególny. Na naszych łamach w 2020 roku na pewno nie powinno zabraknąć materiałów przygotowujących do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Maciej Szepietowski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #dzieci #III festiwal katolickiej nauki społecznej #Katolicka Nauka Społeczna #KNS #rodzice #rodzina #slider #święta #święta Bożego Narodzenia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej