Rok Świeckich w paragwajskim Kościele

2021/11/29
flag g266117de1 1920
Źródło: pixabay.pl

Kościół w Paragwaju zainaugurował w Uroczystość Chrystusa Króla Rok Świeckich. Celem jest promocja formacji misyjnej laikatu i jego roli w Kościele. W wydarzeniu brało udział ok. 300 delegatów ze wszystkich diecezji Paragwaju. 

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia projektu pastoralnego dotyczącego misji świeckich. Bp Celestino Ocampo zachęcał do zaangażowania w drogę synodalną i misję transformacyjną Kościoła i jako główne cele wyznaczył wzmocnienie poczucia przynależności do Kościoła każdego ochrzczonego oraz promowanie formacji świeckich w diecezjach, parafiach i wspólnotach kościelnych. 

Jak podkreślił cele te zostaną osiągnięte poprzez pobudzanie ducha misyjnego, a także tworzenie przestrzeni do rozeznawania oraz inicjowanie działań duszpasterskich budujących Kościół wychodzący i słuchający. „Jesteśmy zaproszeni do głoszenia Chrystusa wśród wszystkich, zgodnie z osobistym doświadczeniem ucznia, a także poprzez służbę najbardziej potrzebującym” – powiedziała Blanca Palacios z komisji duszpasterskiej paragwajskiego episkopatu.

 

Źródło: vaticannews.va 

 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Paragwaj #świeccy #duszpasterstwo
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej