Ruch Światło-Życie: "Dajcie świadectwo!"

2020/10/26
unnamed

W niedzielę moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Marek Sędek, ogłosił apel do wszystkich katolików związanych z ruchem. Komunikat nawiązuje do decyzji Trybunału Konstytucyjnego RP dotyczącego aborcji z przyczyn wad płodu. Decyzja Trybunału spotkała się z intensywnymi protestami.

- Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie. Wzywam wszystkich utożsamiających się z tym znakiem naszego Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa: osobistego, w mediach społecznościowych i w inny, dostępny nam sposób - nawołuje ks. Marek Sędek. 

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa do aborcji eugenicznej środowiska feministyczne organizowały strajki w wielu miastach w Polsce. W niedzielę liczne marsze zgromadziły zwolenników aborcji. W wielu kościołach doszło do profanacji oraz zakłócania liturgii. 

- Niech zwłaszcza w tym ważnym czasie nie zabraknie naszego jednoznacznego opowiedzenia się za życiem, które jest wielkim darem Boga. - pisał w komunikacie moderator generalny Ruchu Światło-Życie. 

 

na podst.: oaza.pl

/ut

Tomasiak Ula

Ula Rychlik

Teolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#marek sędak #oaza #ruch światło życie #pro-life #aborcja eugeniczna #aborcja
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej