Ruszyła czwarta edycja konkursu „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej”

2022/02/10
1 675797
Materiał organizatora | IPN.GOV.PL

Ruszyła czwarta edycja konkursu „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej”. W tej edycji zadaniem uczestników będzie stworzenie filmu o kobiecie, która w latach 1914–1921 brała udział w walce o niepodległą Polskę (służyła w Legionach Polskich, Polskiej Organizacji Wojskowej,  Ochotniczej Legii Kobiet lub innej formacji niepodległościowej) i została odznaczona Krzyżem bądź Medalem Niepodległości.

Celem głównym konkursu jest upamiętnienie sylwetki osób uhonorowanych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości. Jest to także niepowtarzalna okazja dla ludzi młodych do odkrycia i upamiętnienia kobiet, które zasłużyły się w odbudowie kraju. To wyjątkowa lekcja historii Polski pokazywana przez pryzmat indywidualnych biografii.

„Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej” to świetna okazja dla młodych ludzi  do odkrywania i upamiętniania kobiet, które zasłużyły się w odbudowie Niepodległej. Daje możliwość poznania historii Polski przez pryzmat indywidualnych biografii.

Do zdobycia są cenne nagrody rzeczowe (kamery, tablety, aparaty i akcesoria fotograficzne), udział w dwudniowych warsztatach filmowych prowadzonych przez profesjonalnych edukatorów filmowych oraz zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 

Szczegóły na stronie ipn.gov.pl

Źródło: ipn.gov.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#IPN #konkurs #szkoła
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej