Siostry Nadziei – rok po wybuchu wojny. Zaproszenie na spotkanie autorskie

2023/01/19
1200 628 tytulowe
Grafika Mariusz Huk

W Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we wtorek 24 stycznia o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie z Agatą Puścikowską, s. Renatą Jurczak, która pracuje w Charkowie, oraz ks. Leszkiem Kryżą, kierującym zespołem pomocy kościołowi na wschodzie. Goście podejmą temat aktualnej sytuacji na Ukrainie w oparciu o książkę Siostry Nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie. Wydarzenie jest organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Odział Okręgowy w Warszawie.

Ta książka to pokorna próba opowiedzenia o wojnie z perspektywy kobiecej, a dzięki temu bliskiej rodzinom, dzieciom, ludziom starszym i zależnym, sierotom i osobom z niepełnosprawnościami – wskazała autorka publikacji Siostry Nadziei wydanej przez Wydawnictwo Znak.

W spotkaniu udział wezmą również s. Renata Jurczak – orionistka, która pracuje w domu samotnej matki „Nadzieja” w Charkowie – oraz ks. Leszek Kryża SChr – Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

24 lutego 2022 roku przeszedł do historii jako moment, który zmienił życie milionów ludzi nie tylko na Ukrainie, ale też w Polsce i wielu innych krajach. To dzień, który na zawsze odmienił życie konkretnych osób, wywrócił je do góry nogami, zburzył ich spokój. (…) Siostry zakonne, które zdecydowały się na pozostanie w kraju ogarniętym wojną, zaczynają chronić cywilów, przyjmować ich pod swój dach, opiekować się sierotami wojennymi, wspierać żołnierzy, a często i leczyć, bo są i takie, które jako pielęgniarki, lekarki, psycholożki docierają na front – podkreśla Agata Puścikowska.

Spotkanie rozpocznie się 24 stycznia we wtorek o godzinie 17:30 w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, I piętro.

Rozmowę poprowadzi Marta Karpińska, redaktor naczelna kwartalnika „Civitas Christiana”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Centrum Medialne „Civitas Christiana”.

 

/ab

CCH 3673 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Dziennikarz i kulturoznawca. Redaktor portalu e-civitas.pl, sekretarz redakcji kwartalnika Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ukraina #wojna #Siostry nadziei #zakon #siostry zakonne #Agata Puścikowska #wydarzenie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej