Spotkania z ks. Krzysztofem Kralką SAC w Białymstoku i Łomży

2016/04/13

7 kwietnia 2016 roku, w gościnnych salach Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej, a dzień później w Łomży, odbyło się spotkanie z ks. Krzysztofem Kralką SAC.

Ks. Krzysztofa Kralki SAC w Białymstoku nie trzeba przedstawiać, gdyż prowadzone przez niego Seminaria Odnowy Wiary, oraz moderowane wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca” cieszą się wielką popularnością wśród wiernych naszej archidiecezji. Oprócz tego, ten ks. Krzysztof jest założycielem i dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz zespołu Razem za Jezusem. Jest autorem książek „Sposób na niebo”, „Drogowskazy miłości” i „Bóg jest portem”. Jego Msze i kazania, a zwłaszcza wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie przyciągają rzesze ludzi.

12967462_838110712983598_121126953404712005_o

Na spotkaniu dzielił się z nami swoimi refleksjami na temat właściwych ścieżek ewangelizacyjnych oraz kondycji Kościoła w Polsce i nie tylko. Jako jeden z podstawowych czynników, które pozwoliłby przywrócić wiernym pełnię świadomej wiary ks. Krzyszfof Kralka SAC, jest powrót do wczesnochrześcijańskiej drogi wtajemniczenia w Zbawienie. Brakuje nam dzisiaj w formowaniu wiernych momentu głoszenia kerygmatu, który docierałby do serc odbiorców, a który jest koniecznym warunkiem nie tylko głoszenia nauk katechumentalnych, które pozwalałyby odkryć piękno i głębie Chrztu Świętego, ale też mistagogicznych, których celem jest dalsze wprowadzenie w wiarę. Zgodnie z tym poglądem potrzebujemy znacznie głębszej i rozgrywającej się na o wiele bardziej osobistych relacjach ewangelizacji i formacji katolików. Według ks. Kralki, odpowiednia kolejność, która pozwoliłaby na właściwe przeżywanie i rozwój Tajemnicy Zbawienia, rozwiązałaby wiele innych problemów, z którymi boryka się dzisiaj Kościół, takich jak nieświadome uczestnictwo w Liturgii, brak stałej i konsekwentnej formacji oraz tradycyjne podejście do wiary, któremu czasami brak jest właściwego pogłębienia.

12719162_838794506248552_5192279945010302836_o

Podczas spotkania nie zabrakło porównań o życiu w parafiach, zarówno na terenie Polski jak i za granicą, gdzie ks. Krzysztof często bywa. Refleksją końcową spotkania była pełna wiary i nadziei wizja w odnowę naszego świata i społeczeństwa, które pójdzie drogą miłości Chrystusowej i kierować się będzie wartościami zgodnymi z nauką Kościoła Katolickiego, a podyktowaną Objawieniem zawartym w Piśmie Świętym.

Rozmowę z ks. Kralką SAC prowadziła Dorota Sokołowska – dziennikarka, prezenterka i autorka reportaży, programów promujących czytelnictwo oraz recenzentka teatralną.

Tomasz Filipowicz

Więcej informacji:

https://civitaspodlaski.wordpress.com/Spotkanie z ks. Krzysztofem Kralką w Białymstoku

https://civitaspodlaski.wordpress.com/Spotkanie z ks. Krzysztofem Kralką w Łomży

ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Białystok #Civitas Christiana Łomża #ks. Krzysztof Kralka SAC #książka #spotkanie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej