Spotkanie Klubu „Społeczeństwo” w Bydgoszczy

2017/02/24
dsc06438.jpg

Klub „Społeczeństwo” przy Oddziale Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bydgoszczy, 23 lutego 2017 w swojej siedzibie zorganizował spotkanie  z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, p. Michałem Krzemkowskim.

Zostało ono zatytułowane „Dobro wspólne  – nasze rzeki: Wisła, Brda i Noteć.

Oddział przygotował dwie prezentacja multimedialne, pierwszą, skrótowo omawiającą zasady Katolickiej Nauki Społecznej i drugą ukazującą piękno rzek oraz ich techniczną  infrastrukturę. Była też prezentacja pokazana przez gościa Klubu dość szczegółowo przedstawiająca plany i problemy, związane z tematyką rzek, zwłaszcza dot. tzw. Bydgoskiego Węzła Wodnego.   W ożywionej dyskusji, w której głos zabrał również prezydent Bydgoszczy w latach 1995 -1998, przewijała troska o właściwe zagospodarowanie rzek, aby została przywrócona zaniedbana w ostatnich latach żegluga śródlądowa  oraz został rozbudowany  a nawet  zbudowany od podstaw port rzeczny w Bydgoszczy. Uznano, że omawiane rzeki są dobrem wspólnym, o którym powinny pamiętać władze  wszystkich szczebli nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale i tymi, przez które te rzeki płyną. Już trwa współpraca, jednak jest ona wciąż w fazie przygotowań i uzgodnień.

Katolicką Naukę Społeczną powinni poznać zwłaszcza politycy odpowiedzialni  za sprawy społeczne i ekonomiczne. Jej znajomość może  pomóc w  praktycznym  zastosowaniu zwłaszcza  jednej  z zasad KNS, jaką jest zasada dobra wspólnego. Niemal wszystkie dokumenty Kościoła, zwłaszcza tzw.  encykliki społeczne kierowane są  do wszystkich ludzi dobrej woli.  Troska o szeroką znajomość KNS  towarzyszy  organizatorom  bydgoskiego Klubu „Społeczeństwo”, gdzie  podczas   spotkań promowane jest też wydawnictwo naszego Stowarzyszenia, jakim jest dwumiesięcznik „Społeczeństwo”.

Hanna Marchlik

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Bydgoszcz #Katolicka Nauka Społeczna #klub "Społeczeństwo" #KNS #Michał Krzemkowski #spotkanie
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej