Spotkanie wielkanocne

2019/05/1
spotkanie-wielkanocne.jpg

Członkowie i pracownicy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Grupy INCO S.A. uczestniczyli  w spotkaniu wielkanocnym. Wspólnie świętowanie miało miejsce 17 kwietnia w Hotelu Mercure w Warszawie.

Agnieszka Zalewska odczytała fragment Ewangelii św. Jana, następnie głos zabrał ks. Dariusz Wojtecki, asystent krajowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”:

– „W świecie, który często ucieka od wartości, przede wszystkim takich jak głęboka miłość, oparta na poświęceniu, oddaniu i wierności, łatwo o złapanie płycizny. A niekiedy o zakopanie się w mule. W rozpędzonym świecie płycizna często staje się motywem naszego życia, naszą codziennością. 

Ale wciąż zapotrzebowanie na głębię ducha jest spore. Widać to nie tylko w świątyni, również w naszym środowisku, które tworzymy, wśród nas. W dziełach, które prowadzimy. W pracy, dzięki której jako Stowarzyszenie możemy na styku Kościoła i społeczeństwa realizować piękne projekty i pomysły. To potwierdza, że nie jesteśmy ludźmi płycizny. Jesteśmy tym środowiskiem, które w tym czasie, w jakim żyje – wypływa na głębie.

Duchowość to zdolność człowieka do zrozumienia samego siebie. Do znalezienia odpowiedzi na pytania – kim jestem, skąd się wziąłem, dokąd zmierzam?  My chcemy dawać nieustannie tę odpowiedź; sobie nawzajem i wobec innych, których spotykamy”.

Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Tomasz Nakielski dodał od siebie:

– „Prezydent Francji powiedział, że w ciągu pięciu lat naród francuski spróbuje odbudować katedrę Notre Dame. A ja życzę Państwu, że nawet jeśli wewnętrzna katedra w naszym sercu spłonęła, to by Święta były najlepszą okazją, jak powiedział Pan Jezus o sobie – odbudowania świątyni  w trzy dni. Dzięki wielkiemu misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.   

Kto ma w sobie katedrę Notre Dame, która nie spłonęła, niech ją pielęgnuje, niech dba, żeby trwała. A tam, gdzie się trochę nadwątliła, nadpaliła – niech Święta Wielkanocne ją odbudują. 

Po poświęceniu pokarmów, uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia i przy akompaniamencie duetu skrzypcowego, świętowali radość nadchodzących dni Zmartwychwstania Pańskiego.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jezus #jezus zmartchwywstał #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #Spotkanie wielkanocne #wielka noc #Wielkanoc
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej