Spotkanie wielkanocne Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” i Grupy Inco S.A.

2017/4/10
dsc06957.jpg

– Dla chrześcijan te święta są najpiękniejsze, uczestniczymy bowiem w tajemnicy Odkupienia, sami będąc już odkupionymi – mówił ks. prof. Jerzy Lewandowski podczas spotkania wielkanocnego pracowników Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” i firmy Grupa Inco S.A., które odbyło się 10 kwietnia w warszawskim Hotelu Mercury.

Spotkanie otworzył Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, który podzielił się refleksją, że zbliżamy się do świąt przypominających nam, że około 2000 lat temu rozpoczęła się historia Zbawienia. – Gdyby nie to Zbawienie, jak pisze św. Paweł, daremna byłaby nasza wiara. A więc także miłość i nadzieja byłyby daremne – powiedział przewodniczący.

– Z wielką pokorą stajemy przed tajemnicą Odkupienia zapisaną w Ewangelii, ale jednocześnie przed tym faktem historycznym, który nie miał miejsca wcześniej, ani później. Odkupienie człowieka dokonało się na krzyżu, na oczach tłumów ludzi, wśród zgiełku, pośród urągania i upokorzenia – przypomniał ks. prof. Jerzy Lewandowski, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Zwracając się do zebranych Tomasz Nakielski życzył, by w okresie wielkanocnym każdy odnalazł w sobie nadzieję pochodzącą ze Zbawienia, dzięki której wszelkie trudności i zakręty w osobistej historii nabierają właściwego sensu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” i firmy Grupa Inco S.A., a także pracownicy, którzy po części oficjalnej podzielili się symbolicznym jajkiem i złożyli sobie życzenia.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #INCO S.A. #slider
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej