Studia o Janie Pawle II na rzymskim Angelicum

2021/10/22
pope john paul ii g1e5325ebd 1920
Źródło: pixabay.com

Z inicjatywy Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie wystartowały roczne interdyscyplinarne studia o Janie Pawle II ("JP2 Studies") 

Wśród wykładowców znajdują się: George Weigel, Rémi Brague, Francis Russell Hittinger, Jarosław Kupczak OP, Cezary Binkiewicz OP, Marek A. Cichocki, Michał Gierycz, Jarosław Kilian, Rowan Williams. Zajęcia będą odbywać się w języku angielskim. 

Wśród słuchaczy znalazła się sześcioosobowa grupa studentów z Polski. Są oni stypendystami Instytutu Tertio Millenio oraz Fundacji Świętego Mikołaja, którzy brali udział w organizowanym w wakacje Konkursie Papieskim. 

Program JP2 Studies został przygotowany przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II. Jest to jednostka dydaktyczna utworzona przy współpracy Fundacji Świętego Mikołaja oraz Fundacji Futura-Iuventa na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum). 

230 godzin wykładowych będzie skupione w trzech blokach: 

1. Myśląc o św. Janie Pawle II - kursy podstawowe obejmujące wiedzę o życiu, pracy i działalności Jana Pawła II, o czasach w których żył i wzrastał, a także o najważniejszych elementach jego nauczania;

2. Myśląc ze św. Janem Pawłem II - obejmą wykłady i zajęcia praktyczne skoncentrowane na kluczowych zagadnieniach i wyzwaniach współczesnego świata i Kościoła w świetle nauczania św. Jana Pawła II;

3. Konteksty Janopawłowe - kursy wybrane z aktualnego programu nauczania Angelicum, które pomogą uzupełnić i poszerzyć wiedzę o nauczaniu św. Jana Pawła II w szerszym kontekście filozoficznym i teologicznym.

 

Źródło: niedziela.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #papież #studia #wykłady #rzym
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej