Ukraiński Caritas opuszcza tereny przyfrontowe

2022/02/22
flag g14d78206a 1920
Źrodło: pixabay.com

Pracownicy Caritas Ukraina musieli opuścić tereny przyfrontowe w Donbasie ze względu na eskalacje działań wojskowych - poinformowała Tatiana Stawnychy.

Mobilny zespół Caritas z Zaporoża od poczatku roku świadczy pomoc w obwodzie donieckim dostarczając zestawy żywnościowe potrzebującym. „Mamy zespoły, które regularnie jeżdżą do miejscowości przygranicznych, aby nieść pomoc humanitarną, ale w czwartek musiały wracać” – powiedziała dyrektor Caritas Ukraina. Pracownicy Caritas są zaniepokojeni ciągłymi naruszeniami zawieszenia boni na "linii kontaktu".

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej poinformowało, że do 20 lutego w obwodzie rostowskim znalazło się ok. 61 tys. ewakuowanych z Ukrainy (władze lokalne mówią o niespełna 7 tys.), którzy mają zostać rozmieszczeni w różnych regionach Rosji. Caritas Ukraina podaje dane rosyjskie, ale zwraca też uwagę, że cały region liczy 7 milionów mieszkańców i dla pozostających na terenie Ukrainy warunki życia stają się coraz trudniejsze.

„Należy kontynuować wszelkie wysiłki dyplomatyczne, starając się znaleźć każdą możliwą drogę, każde możliwe rozwiązanie, aby uniknąć konfliktu. Po ośmiu latach konfliktu nikt tu nie chce wojny. Apelujemy o rozwiązanie dyplomatyczne. Ponieważ wojna niszczy wszystko, to oznacza utratę życia, traumę, brak dostępu do podstawowych dóbr, takich jak woda pitna, żywność, ogrzewanie. Jest to rozpad społeczeństwa” – powiedziała agencji SIR dyrektor Caritas Ukraina.

 

Źródło: KAI

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ukraina #Caritas
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej