W Lublinie miała miejsce prezentacja "Słownika Katolickiej Nauki Społecznej"

2024/06/14
DSC 1384
Fot. Tomasz Kamiński, Marcin Sułek

6 czerwca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, odbyła się debata wokół „Słownika Katolickiej Nauki Społecznej” - najnowszej książki Instytutu Wydawniczego PAX. Wzięły w niej udział osoby zaangażowane w powstanie publikacji.

Spotkanie otwarło wystąpienie prof. Adama Zadrogi, prorektora ds. misji i cyfryzacji KUL. Debatantami byli autorzy haseł do "Słownika": Kamil Sulej, Prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", ks. prof. Mirosław Brzeziński (KUL), dr Magdalena Parzyszek (KUL), prof. dr hab. n. med. Jakub Pawlikowski z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr Dawid Kostecki (KUL) oraz z ramienia wydawnictwa - Anna Kaszubowska. Spotkanie prowadziła Magdalena Szymaszek-Naumiuk.

Szeroki zakres tematyczny „Słownika” oraz czynne zaangażowanie uczestników debaty w jego powstanie pozwolił na ciekawą rozmowę oraz dyskusję nt. aktualnych problemów, począwszy od powołania katolickiej społeczności do działań związanych z zachowaniem korzeni chrześcijańskich w czasach, kiedy świat z nimi walczy, poprzez dylematy związane ze służbą zdrowia oraz forsowaniem ideologii niebezpiecznych dla godności człowieka i szacunku do życia. Ważnym wątkiem debaty była kondycja rodziny. Anna Kaszubowska przedstawiła komentarz edytorski.

Prezentacja „Słownika Katolickiej Nauki Społecznej” może stać się impulsem do wielu ciekawych rozmów i debat oraz zaangażowania społeczności katolickiej do podjęcia wyzwań, jakie stawiane są człowiekowi w czasach współczesnych, a wiedza i doświadczenie, wynikające z nauczania społecznego Kościoła, pomaga merytorycznie oraz nadaje kierunek i motywację do dalszych działań.

Za pomoc w przygotowaniu spotkania organizatorzy dziękują Kamilowi Sulejowi, Marcinowi Sułkowi, Janowi Juszczakowi, Tomaszowi Kamińskiemu i Agnieszce Janowicz.

 

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#IW PAX #Słownik Katolickiej Nauki Społecznej #KUL
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej