Wyraz ufności Janowi Pawłowi II. W całej Polsce organizowane są Marsze Papieskie

2023/03/28
Marsz Papieski
Fot. Materiały prasowe Centrum Życia i Rodziny

Jesteśmy już od dłuższego czasu świadkami szeroko zakrojonych ataków medialnych i manipulacji, które są wysuwane pod adresem Karola Wojtyły. W tę niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. To właśnie tę datę wybrano na dzień, w którym ulicami m.in. Warszawy przejdzie marsz mający być znakiem solidarności z osobą papieża-Polaka.

Chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec św. Jana Pawła II – tłumaczą organizatorzy Narodowego Marszu Papieskiego, który 2 kwietnia przejdzie ulicami Warszawy.

Narodowy Marsz Papieski to oddolna, apolityczna i społeczna inicjatywa, która ma na celu danie publicznego świadectwa, ale również danie odpowiedzi na szereg ataków, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

Dziś musimy zmierzyć się z próbami podważenia jego świętości i zasług dla Kościoła i Ojczyzny. Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary – czytamy na stronie internetowej www.marszpapieski.pl.

Organizatorzy podkreślają, że tym Marszem trzeba przypomnieć wciąż aktualne, bardzo bogate nauczanie papieża o wartości i świętości życia.

Podczas Marszu konieczne będzie podkreślenie godności życia każdego człowieka i znaczenia instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. To fundamenty naszego życia społecznego i musimy o nich pamiętać, bowiem to one i całe nauczanie moralne papieża, są de facto ostatecznym celem ataków, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny – fundacji, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Narodowy Marsz Papieski odbędzie się 2 kwietnia (Niedziela Palmowa) w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o 11:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie i przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską i Krakowskim Przedmieściem. O 12:30 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela dla wszystkich uczestników sprawowana będzie Msza święta.

Organizatorzy podkreślają, że koszty organizacji Narodowego Marszu Papieskiego (w tym koszty nagłośnienia czy promocji) są pokrywane z prywatnych, dobrowolnych darowizn. Szczegóły tego, jak można wesprzeć organizację Marszu, można znaleźć na stronie: www.marszpapieski.pl.

Marsze Papieskie w Polsce

Nie tylko w stolicy zrodziła się idea organizacji wydarzenia, podczas którego osoby, którym nauczanie i osoba papieża-Polaka są bliskie, będą mogły wyrazić to publicznie i wspólnie z podzielającymi tę opinię zamanifestować wierność Janowi Pawłowi II.

Marszów Papieskich jest w Polsce organizowanych wiele, podajemy tylko niektóre z miast i miejscowości, które włączyły się w to dzieło.

Wałbrzych: 2 kwietnia 2023 r., 12:00 plac przy parafii pw. św. Piotra i Pawła (al. Podwale). Przemarsz do Sanktuarium Krzyża Świętego (ul. św. Jana Pawła II, Wałbrzych).
13:00 Msza Święta.

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Wałbrzychu jest współorganizatorem wydarzenia.

Więcej informacji TUTAJ

Kraków: 2 kwietnia 2023 r., 13:30 Błonia Krakowskie przy Kamieniu Papieskim. Przemarsz ulicami miasta na Rynek Główny. 15:00.

Więcej informacji TUTAJ

Szczecin: 2 kwietnia 2023 r., 15:30 Msza Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. 16:30 przemarsz w stronę Jasnych Błoni pod pomnik papieża.

Więcej informacji TUTAJ

Łódź: 2 kwietnia 2023 r., 15:00 pomnik św. Faustyny (pl. Niepodległości 1). Wymarsz ul. Piotrkowska w kierunku pomnika św. Jana Pawła II.

Więcej informacji TUTAJ

Gdańsk: 2 kwietnia 2023 r., 15:00 Bazylika Mariacka (ul. Podkramarska 5). Marsz ulicami Gdańska do pomnika Trzech Krzyży.

Więcej informacji TUTAJ

Wrocław: 12:00 Msza Św. w bazylice garnizonowej. 13:00 marsz ruszy w kierunku katedry pw. św. Jana Chrzciciela.

Więcej informacji TUTAJ

Białystok: 2 kwietnia 2023 r., 11:00 uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Józefa Guzdka w archikatedrze białostockiej. Po mszy przejście Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową do kościoła św. Rocha.

Więcej informacji TUTAJ

Gorzów Wielkopolski: 2 kwietnia 2023 r., 18:00 Msza Św. w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 19:00 przemarsz do placu papieskiego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski.

Więcej informacji TUTAJ

Lublin: 2 kwietnia 2023 r., 14:00 wymarsz z parafii św. Rodziny, przy Krzyżu Papieskim (ul. Jana Pawła II 11). 15:30 Msza Św. w kościele akademickim KUL (ul Radziszewskiego 7).

Więcej informacji TUTAJ

Dąbrowa Białostocka: 2 kwietnia 2023 r., 11:00 Msza Św. w kościele pw. św. Stanisława BM. 12:00 Przemarsz. 12:30 koncert ewangelizacyjny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Więcej informacji TUTAJ

Włocławek: 2 kwietnia 2023 r., 12:00 Msza Św. w klasztorze oo. Franciszkanów (pl. Wolności 6). 13:00 przemarsz do katedry włocławskiej.

Więcej informacji TUTAJ

Łomża: 2 kwietnia 2023 r., 13:30 ołtarz papieski obok sanktuarium (ul. Wyszyńskiego).

Więcej informacji TUTAJ

Solec-Zdrój: 2 kwietnia 2023 r., 11:30 plac przy Urzędzie Gminy. Przemarsz do kościoła pw. św. Mikołaja.

Więcej informacji TUTAJ

Stalowa Wola: 2 kwietnia 2023 r., 14:00 parafia Opatrzności Bożej na osiedlu Poręby. 

Więcej informacji TUTAJ

Marki: 2 kwietnia 2023 r., 10:30 parafia Św. Izydora (al. Piłsudskiego 93). 11:30 przemarsz do Skweru Żołnierzy Wyklętych.

Więcej informacji TUTAJ

Polonijny Marsz Papieski

Nasi rodacy mieszkający za granicami kraju również postanowili włączyć się w akcję manifestacji solidarności z Janem Pawłem II.

Chcemy uczcić pamięć, bronić dobrego imienia papieża oraz wartości, które nam przekazał i podziękować świętemu Janowi Pawłowi II za Jego Pontyfikat - czytamy na portalu iFrancja.fr.

Marsz odbędzie się w łączności z tymi organizowanymi w Polsce, 2 kwietnia, o godz. 17:00 w Seminarium Polskim przy 11 rue Jules Guesde, w Issy-les-Moulineaux w Paryżu.

Następnie uczestnicy przejdą do parku imienia św. Jana Pawła II, gdzie przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się dalsza część uroczystości.

Więcej informacji TUTAJ

Jeżeli na tej liście nie znalazłeś swojej miejscowości, sprawdź informację na stronie lokalnych mediów.

 

/ab

CCH 3673 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, studentka kulturoznawstwa. Pasjonuje się sztuką, kulturą i podróżami.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #papież #papież Polak #ataki na Jana Pawła II #Warszawa #Marsz Papieski
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej