Zasłużony dla powiatu wolsztyńskiego

2014/01/28

chrzanowski W piątek 24 stycznia, w Miejskiej Sali Sportowej „Świtezianka” w Wolsztynie, miała miejsce uroczystej gala – Spotkanie Noworoczne Starosty Wolsztyńskiego. Uczestniczyli w nim niektórzy wielkopolscy parlamentarzyści, samorządowcy, miejscowi przedsiębiorcy, ludzie oświaty i kultury, duchowieństwo, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. W trakcie spotkania kolega Włodzimierz Chrzanowski z Oddziału Miejskiego Stowarzyszenia został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego”. Jego imię i nazwisko umieszczone zostanie na tablicy w sali sesyjnej powiatu, obok pięćdziesięciu innych, którzy otrzymali podobne wyróżnienie w całym piętnastoleciu odrodzonego samorządu powiatowego.

W prezentacji kolegi Chrzanowskiego i w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia przez Radę Powiatu podkreślono wieloletnią działalność zarówno jego, jak i Oddziału Miejskiego, którym od dawna kieruje „na rzecz rozwoju kultury chrześcijańskiej i w dowód uznania dla działań o charakterze patriotycznym, kulturalnym i samorządowym, służących promocji Miasta i Powiatu”.

Powiat wolsztyński, chociaż stosunkowo niewielki, jest jednym z prężniejszych w województwie wielkopolskim. Zajmuje on 3. miejsce w Wielkopolsce wśród 29 powiatów i miast na prawach powiatu do 100 000 mieszkańców, plasując się tuż za Koninem i Lesznem. Walory turystyczne Wolsztyna reklamują trzy kolorowe pola (żółte, niebieskie i zielone) w kształcie stylizowanych ryb i napis: Słońce – Jeziora – Lasy. Warto też wspomnieć, że na terenie powiatu znajdują się między innymi dwa historyczne obiekty pocysterskie, będące częścią Wielkopolskiej Pętli Szlaku Cysterskiego: w Przemęcie, wspomnianym w powieści Teodora Parnickiego pt. „Tylko Beatrycze”, oraz w Obrze, gdzie w pocysterskim obiekcie mieści się dziś Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

(ki)

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej