Łódź: Naprotechnologia i naturalne planowanie rodziny bez tajemnic

2016/4/25

Łódzkie oddziały  Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz Katolickiego Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  zorganizowały 16 kwietnia konferencję poświęconą problematyce płodności zatytułowaną „NPR przecież to EKOlogiczne”, która miała miejsce w auli Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Spotkanie podzielone było na dwa panele. Pierwszy dotyczył metod rozpoznawania płodności (naturalnego planowania rodziny)  drugi natomiast poświęcony był tematom antykoncepcji oraz naprotechnologii. Każdy z paneli składał się z dwóch trzydziestominutowych wykładów, a kończył się pytaniami do prelegentów. Wykład wygłosili: Paweł Pietrala, pedagog, instruktor NPR, doradca rodzinny; Anna Małecka-Puchałka, instruktor NPR, doradca rodzinny, autorka wielu szkoleń i warsztatów; Michał Karbownik, dr n.med., asystent w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii; Adam Kuźnik, lekarz naprotechnolog NFPMC, specjalista medycyny rodzinnej, instruktor NPR.

Dla każdego z uczestników przygotowane były materiały konferencyjne w postaci broszur, które zawierały streszczenia wygłoszonych wykładów oraz informacje, gdzie można zasięgnąć porad w temacie naturalnego planowania rodziny oraz naprotechnologii. Ponadto osoby obecne na spotkaniu mogły otrzymać zaświadczenie uczestnictwa w konferencji.

Tematyka płodności cieszy się dużym zainteresowaniem, świadczyć może o tym obecność ok. dwustu osób na sobotnim spotkaniu. Fakt ten wskazuje również na potrzebę dalszego działania w uświadamianiu społeczeństwa o tym , czym tak naprawdę jest płodność i jak z niej mądrze korzystać.

Michał Jacuń

as

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej