Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięli udział w nagraniu kolejnej części BIBLII AUDIO Młodych. Dostępne są już Księga Ezechiela i Ewangelia św. Jana!
Drogi Czytelniku, musisz wiedzieć, że Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest organizatorem i fundatorem Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, która wręczana jest od 1948 roku. Jednym z jej laureatów w 2019 roku został projekt „BIBLIA AUDIO Superprodukcja”, który otrzymał to wyróżnienie za doskonałe w formie i skali upowszechnienie Słowa Bożego z wykorzystaniem nowoczesnych technik medialnych. Autorzy nagrali audiobooka Pisma Świętego od Księgi Rodzaju po Apokalipsę Św. Jana. Utworzyli największe radiowe słuchowisko w Europie. Na tej kanwie, jaką jest popularyzacja Słowa Bożego nawiązała się współpraca między „Civitas Christiana” a Studiem „Osorno”, która w 2020 roku zaowocowała narodzeniem się BIBLII AUDIO Młodych. Powstała tym samym kolejna nagroda, którą otrzymują laureaci najwyższych miejsc z etapów diecezjalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, dzięki której mogą, wcielić się w rolę profesjonalnych lektorów!
Biblia Audio Młodych to dźwiękowa opowieść biblijna wzbogacona akustycznymi efektami specjalnymi i oryginalną muzyką. W rolę postaci biblijnych wcielają się sami uczestnicy OKWB, którzy czytają u boku znakomitych aktorów. To właśnie Oni, zostali uhonorowani możliwością współuczestniczenia w niesamowitym procesie tworzenia profesjonalnego audiobooka, przy okazji mają swój wkład w ułatwieniu przygotowań dla przyszłych ,,Konkursowiczów”. Bowiem nagrywane Księgi Pisma Świętego, będą dotyczyć zakresu OKWB w kolejnych latach.
W realizacji w 2020 r. udział wzięli uczestnicy XXIII edycji OKWB z kilkunastu diecezji oraz diecezjalni koordynatorzy. Łącznie 45 osób. Komentarze wprowadzające do historii dodali ks. prof. dr hab. Mirosław Stanisław Wróbel – przewodniczący komisji konkursowej OKWB oraz pan Sławomir Józefiak – pomysłodawca OKWB, Prezes Zarządu Grupa INCO S.A.
W drugiej części Biblii Audio Młodych wzięło udział ponownie ponad 40 osób. Nawet mimo utrudnień spowodowanych pandemią udało się zrealizować nagranie tekstów Księgi Ezechiela i Ewangelii wg św. Jana. Tym razem odbywały się one w wielu miejscach w Polsce, w tym w studiu Polskiego Radia w Warszawie, w siedzibie Radia Jasna Góra w Częstochowie oraz w wielu siedzibach Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które na te potrzeby zostały odpowiednio przystosowane.
Nie ma więc rzeczy niemożliwych! Są tylko takie, które wymagają nieco więcej przygotowań i prac, ale przynoszą tym samym cenne doświadczenia i umiejętności, które zostają!
Audiobooki Biblii Audio Młodych 2 są już gotowe i już za moment trafią do uczestników projektu, a także i do Oddziałów naszego Stowarzyszenia, gdzie będzie można je otrzymać i poczuć radość Ewangelii!
Jednym z piękniejszych owoców powstałych po utworzeniu projektu niech będą świadectwa uczestników obecnych przy jego tworzeniu:
„Praca lektora była dla mnie nowym doświadczeniem, które bardzo dobrze wspominam. Dzięki profesjonalnym wskazówkom, anielskiej cierpliwości odpowiedzialnych za to dzieło i głębokiej wierze w umiejętności drugiego człowieka nagrania były dla mnie przyjemnością. Teraz z sentymentem wsłuchuję się w kolejne rozdziały Biblii (Księgi Liczb i 1 Listu do Koryntian), czytane przez moich kolegów i koleżanek, ale przede wszystkim w głos samego Boga, który mówi do każdego i każdej z nas w swoim Słowie”.
Kasia Kroker, Diecezja opolska
“Jestem niezmiernie wdzięczny, że mogłem wziąć udział w premierowej edycji Biblii Audio Młodych. Jest to doświadczenie nie tylko pracy w profesjonalnym studiu, ale możliwość publicznego głoszenia Słowa Bożego, bo przecież te nagrania są w sieci”.
Krzysztof Niemczyk, Archidiecezja wrocławska
„Biblia Audio łączy nas wszystkich, uczy słuchania siebie nawzajem i zbliża nas swoim Słowem do Pana Boga, a to jest przecież najważniejsze. Codziennie od momentu publikacji nagrań słuchamy wspólnie z moją rodziną poszczególnych rozdziałów Księgi Liczb. Projekt na zawsze pozostanie nie tylko w mojej pamięci, ale też w sercu”.
Natalia Parzniewska, diecezja kielecka
Mateusz Gawroński
/ut