Abp Konrad Krajewski pochodzi z Łodzi. Urodził się 25 listopada 1963 r. W wieku 19 lat wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. W 1988 roku uzyskał magisterium z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa łódzkiego, Władysława Ziółka. Pracował jako duszpasterz w diecezji łódzkiej. W latach 1990-1993 studiował liturgikę na Papieskim Instytucie Liturgicznym “Anselmianum”. Po zdobyciu licencjatu kościelnego, w 1995 r. obronił doktorat z teologii na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu “Angelicum”. Po powrocie do Polski pełnił posługę ceremoniarza abp. Władysława Ziółka, wykładał liturgikę i był dyrektorem biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którego został prefektem w 1997 r. Rok później podjął pracę w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych, a od maja 1999 r. pełnił pobowiązki ceremoniarza papieskiego. Był bliskim współpracownikiem św. Jana Pawła II.
3 sierpnia 2013 r. mianowano go szefem Urzędu Dobroczynności Apostolskiej, a sakrę biskupią przyjął 17 września 2013 w Bazylice św. Piotra.
Znany jest z wielkiej troski o bezdomnych i najuboższych. Latem, 2017 r., odstąpił syryjskiej rodzinie uchodźców, którym urodziło się dziecko, swoje mieszkanie w Rzymie. Jałmużnik papieski usłyszał od Ojca Świętego polecenie: Nie czekaj na pukanie, wyjdź i szukaj ubogich – i w najgorliwszy sposób pozostaje wierny temu wezwaniu.
Miłosierdzie określa jako “kod genetyczny Kościoła”.