Droga zawsze prowadzi do Wieczernika

2022/04/15
14Przystankow 144
Grafika profeto.pl

Z grobu droga zawsze prowadzi do Wieczernika, w którym On staje i mówi: „Pokój wam!”. Nie dajmy się pogrzebać, bo Chrystus zmartwychwstał

– mówi ks. Michał Olszewski SCJ w rozważaniu czternastej stacji „Złożenie Pana Jezusa do grobu”.

Nie ma nic bardziej mylnego i złudnego od tej czternastej stacji drogi krzyżowej. Ciało ukrzyżowanego Chrystusa zostaje złożone w grobie, w którym nikt jeszcze nie był złożony. Tak, to prawda, ale... Grób jest symbolem. To w nim dokonało się ZMARTWYCHWSTANIE Chrystusa, Syna Bożego. To właśnie grób był, jest i będzie na długo po nas niemym świadkiem Cudu Wielkiej Nocy. Każdy chce wejść do tego wyjątkowego miejsca. Wielu myśli, że znajdzie tam Jezusa, ale to nie prawda. Jego tam nie ma! 

Cud Zmartwychwstania nie bez powodu dokonuje się pod osłoną nocy. Dla jednych jest to realne doświadczenie mocy Boga, dla drugich pretekst do snucia domysłów i teorii spiskowych o rzekomym wykradzeniu ciała Nauczyciela. Jednak ci, którzy w Niego wierzyli zostają pocieszeni. Najpierw obcując z nim w czasie ziemskiej wędrówki, później tuż po Zmartwychwstaniu, gdy przychodzi do nich, którzy kryli się w Wieczerniku i mówi im Pokój Wam! 

Nie zapominajmy o cudzie ZMARTWYCHWSTANIA. Niepamięć byłaby naszą własną porażką! Jezus nie został w grobie, On wyszedł i zaczął pocieszać tych, którzy byli dla niego braćmi i siostrami, którzy byli dla Niego ważni. Objawiał się uczniom oraz swojej Matce Maryi, ale na nich nie kończy. On może objawić się KAŻDEMU z nas, jest jednak jeden warunek. Musimy wierzyć w to, że On prawdziwie Zmartwychwstał. W jednej z pieśni okresu wielkiej nocy śpiewamy:

Piekielne moce zwojował, 
Nieprzyjaciele podeptał, 
Nad nędznymi się zmiłował. 

Alleluja, alleluja! 

„14 Przystanków” to rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej, które prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” ukazywały się przez okres Wielkiego Postu na portalu profeto.pl.

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#rekolekcje #Rekolekcje internetowe #Profeto ##ksmichałolszewski ##oMichałLegan #droga krzyżowa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej