Milion dzieci modli się na różańcu

2021/10/13
plakat rozaniec
Źródło: mat. org.

W poniedziałek (18.10) o godzinie 9:00 cały świat złączy się w modlitwie w ramach akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to międzynarodowa inicjatywa, która została zapoczątkowana w Wenezueli.

W Polsce akcję promuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. „Jak wiemy na świecie toczy się wiele konfliktów, których nie tylko końca nie widać, ale które się zaogniają. Wierzymy w to, że wiara dzieci ma moc zmienić oblicze tej Ziemi. Stąd też wezwanie, aby milion z nich wzięło do ręki różaniec i pomodliło się w intencji pokoju na świecie – zaznacza ks. Rafał Cyfka, dyrektor biura regionalnego PKWP w Krakowie. „Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda!” – dodaje.

Ta ogólnoświatowa kampania, pozwala przypomnieć słowa Matki Bożej z Fatimy, „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!" Dodatkowo, 18 października – to dzień poświęcony św. Łukaszowi Ewangeliście, który przekazał nam historię dzieciństwa Jezusa i według tradycji, uważany jest za osobę bliską Matce Bożej.

Warto przypomnieć.

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

Od tamtego czasu do inicjatywy przyłączyły się setki tysięcy dzieci, a my otrzymaliśmy wiele poruszających świadectw z całego świata. Mówią one nie tylko o radości dzieci, która wywarła głębokie wrażenie na towarzyszących im dorosłych, ale także o tym, jak sami dorośli zostali poruszeni przez łaskę i różaniec zajął trwałe miejsce w ich własnym życiu modlitewnym - czytamy na stronie wydarzenia.

Zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi!

/uk

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej