Mozart Teologii: Profesor, sobór i Jan Paweł II

2023/01/24
mozart teologii 2
grafika Kamil Latuszek

O tym, jak rozwijała się kariera Josepha Ratzingera jako profesora teologii, a także o jego wkładzie w przebieg Soboru Watykańskiego II i o relacji, jaką miał ze świętym papieżem Polakiem - opowiada ks. Clement Imbert. To już drugi odcinek z serii "Mozart Teologii".

W pierwszej rozmowie z cyklu poświęconego osobie i życiu Benedykta XVI, gość Radia Civitas Christiana opowiedział o dzieciństwie i czasie spędzonym w seminarium zmarłego niedawno papieża emeryta. Tym razem ks. Clement pochylił się nad czasem, kiedy Ratzinger był profesorem teologii oraz jego późniejszej "karierze".

W serii rozmów "Mozart Teologii" Aleksandra Bilicka rozmawia z ks. Clementem Imbertem, który pochodzi z Francji, mieszka w Wiedniu, gdzie jest duszpasterzem środowisk francuskojęzycznych. Był też na misjach ze wspólnotą Domy Serca w Ekwadorze i we Włoszech.

Od dwóch lat ks. Clement zajmuje się tłumaczeniem biografii Benedykta XVI autorstwa Petera Seewalda z języka niemieckiego na francuski. Publikacja została wydana przez wydawnictwo Chora. W języku polskim książka ta została wydana w 2 tomach pt. "Benedykt XVI. Życie" przez Wydawnictwo Znak.

W tym odcinku dowiesz się, czemu Ratzinger zawdzięcza przydomek "Mozart Teoglogii", jaki był jego wkład jako młodego teologa w obecny kształt Kościoła, a także o tym, jak odnosił się do św. Jana Pawła II, którego zastąpił na tronie Piotrowym.

 
/ab
CCH 3673 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Dziennikarz i kulturoznawca. Redaktor portalu e-civitas.pl, sekretarz redakcji kwartalnika Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Benedykt XVI #biografia #teologia #Joseph Ratzinger #papieże #Watykan #Sobór Watykański II #Jan Paweł II

Podobne artykuły

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej